Twój blog motoryzacyjny

Liczby tygodnia #63

W zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia m.in. o irańskiej kopii Lamborghini Murcielago. Zapraszam.

4

Kopia Lamborghini Murcielago

Lamborghini Murcielago zniknęło ostatecznie z rynku w 2010 roku, ale teraz niespodziewanie powraca na rynek. Nie ma to jednak nic wspólnego z ożywieniem modelu przez Lamborghini. Mowa o replice włoskiego superauta, nad którą przez 4 lata pracowała pewna irańska firma.

Pojazd bazuje na platformie Murcielago i ma te same wymiary, co oryginał. Nie dzieli części z oryginalnym Murcielago, wykorzystuje za to spore ilości włókna węglowego. Ma też inny silnik. Zamiast V12 użyto jednostki V6 o pojemności 3,8 l z… Hyundaia. Jest on łatwiejszy w serwisowaniu od wysokoobrotowego V12, co może mieć znaczenie dla nabywców auta na terenie Iranu. Twórcy kopii Murcielago zamierzają sprzedawać ją w liczbie od 50 do 100 egzemplarzy rocznie.

1014

1000 konne Camaro Yenko

Auto dla ludzi kochających wyścigi na dystansie 1/4 mili zaprezentowała firma Specialty Vehicle Engineering. To Camaro SS z pakietem 1LE, które rzeczony tuner postanowił zmodyfikować, a konkretnie podkręcić jego jednostkę – 6,8-litrowe V8. Tak powstał projekt o nazwie Yenko (nawiązanie do Camaro z lat 60 jest celowe.), który będzie dostępny w dwóch wariantach mocy: Stage I i Stage II. W tej drugiej nabywca muscle cara może liczyć na ok. 1014 KM pod butem. Przewiduje się, że Camaro Yenko powstanie w 25 egzemplarzach w cenie co najmniej 70 000 dolarów za sztukę.

7

BMW X7

BMW X7 jest odpowiednikiem serii 7, dlatego na jego pokładzie nie brakuje nowoczesnych rozwiązań i komfortowych udogodnień dla pasażerów. Podróżować nim wygodnie może 7 dorosłych osób, ale w opcji – za odpowiednią dopłatą dostaniemy dwa kapitańskie fotele zamiast kanapy w drugim rzędzie. SUV zadebiutuje na rynku w pierwszym kwartale 2019 roku.

190

Mazda Kai

W przyszłym miesiącu w Los Angeles poznamy nową Mazdę 3. Jeśli jej wygląd nie będzie znacznie odbiegał od konceptu Kai, zaprezentowanego w zeszłym roku w Japonii, to szykuje się prawdziwy hit. Oprócz oryginalnej stylistyki w duchu filozofii KODO Japończycy obiecują całkowicie nową jednostkę SkyActive-X. Na czym polega jej wyjątkowość? Na połączeniu charakterystyki diesla z zaletami silnika benzynowego. Wyróżnikiem 2-litrowego 190-konnego motoru będzie mniejsze zużycie paliwa (do 30% w porównaniu z obecnymi modelami) i większa elastyczność.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze