Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Suzuki i Mitsubishi rezygnują z diesli na Starym Kontynencie

Coraz więcej producentów rezygnuje lub planuje rezygnację z silników wysokoprężnych w Europie. Suzuki i Mitsubishi to kolejne marki po Toyocie i Nissanie, które zadeklarowały taki krok.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Rygorystyczne przepisy dotyczące norm emisji spalin wpływają na malejące zaufanie konsumentów do silników wysokoprężnych. To z kolei ma przełożenie na ich sprzedaż, która z roku na rok spada.

Ruch Suzuki i Mitsubishi oznacza, że z dużych japońskich producentów, którzy nadal mają w ofercie diesle w Europie i nie zamierzają z nich zrezygnować pozostała jedynie Mazda.

vitara

Suzuki już jakiś czas temu anonsowało wycofanie niektórych jednostek wysokoprężnych z oferty, ale obecnie chce je „wyciąć” w pełnym zakresie. Przynajmniej w niektórych krajach.

Na pewno nie będzie dotyczyło to Indii, gdzie sprzedaż diesli stanowi 30%

Znacznie gorszy wynik zanotowano w Europie – tylko 10% z 281 000 sprzedanych aut było zasilanych olejem napędowym.

mitsubishi

Jeśli chodzi o Mitsubishi, producent wstrzymał sprzedaż nowych samochodów z silnikami wysokoprężnymi w Wielkiej Brytanii, a także w Niemczech, gdzie po aferze Dieselgate nastąpił gwałtowny odwrót od diesli. Znajdziemy je natomiast w pickupach japońskiej marki.

Innym producentem, który niedawno potwierdził, że zarzuca diesle jest Porsche. Tutaj główną argumentacją było powoływanie się na rosnący wzrost zainteresowania autami elektrycznymi oraz zmieniający się trend na świecie. Powstaje pytanie: kto będzie następny.

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze