Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

BMW X7 – jacht wśród SUV-ów

Wiemy już, jak będzie wyglądał największy SUV BMW – model X7 w wersji produkcyjnej. W segmencie dużych SUV-ów przyjdzie mu rywalizować z Mercedesem GLS i Range Roverem.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Największy grill, jaki kiedykolwiek BMW zaprojektowało dla swoich modeli

BMW X7 ma duzy grill

Jak wyszło? Na pewno bardzo masywnie. Nerki są pierwszym elementem, który rzuca się w oczy, ale chyba o to chodziło. W końcu jest to największy SUV bawarskiej marki. Najważniejsze jednak, że produkcyjne X7 prezentuje się znacznie lepiej niż zeszłoroczny koncept.

Tylne drzwi są dłuższe od przednich, co ma ułatwiać zajmowanie miejsca z tyłu

Najwiekszy SUV BMW - X7

Poza tym BMW X7 jest duże. Bardzo duże

SUV mierzy aż 5151 mm długości, jest szeroki na 2000 mm i wysoki na 1805 mm. Pod względem wymiarów jest więc większy od Range Rovera, Bentleya Bentaygi, Mercedesa GLS, nie wspominając o Audi Q7. Z masą przekraczającą 2400 kilogramów jest również najcięższym produkowanym modelem w gamie BMW. W te imponujące gabaryty wpisują się 22-calowe felgi (w opcji) oraz szklany panoramiczny dach.

SUV dla 7 osób

BMW X7

BMW X7 jest pełnoprawnym siedmiomiejscowym SUV-em, z trzecim rzędem siedzeń dla dwóch dorosłych osób. Istnieje również możliwość zaaranżowania przestrzeni tylko dla sześciu osób. Wtedy w środkowym rzędzie dostajemy dwa kapitańskie fotele z podłokietnikami.

Bagażnik ma 326 litrów pojemności

BMW X7

Po złożeniu trzeciego rzędu siedzeń przestrzeń ładunkowa powiększa się do 725 litrów. Jeśli jednak zrezygnujemy także z drugiego rzędu foteli, to otrzymamy aż 2120 litrów przestrzeni do zagospodarowania. Ułatwienie załadunku umożliwia funkcja obniżenia pojazdu aktywowana przyciskiem w bagażniku.

Dwa diesle i benzyna w Europie

BMW X7

Podstawowym silnikiem, który trafi do SUV-a będzie 3-litrowy 6-cylindrowy turbodiesel o mocy 265 KM (XDrive30d). Auto z tą jednostką pod maską przyspiesza do setki w 7 s i rozwija maksymalną prędkość 227 km/h.

Alternatywę dla niego stanowi 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy o mocy 340 KM (XDrive40i). Decydując się na ten wariant możemy liczyć na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,1 s i prędkość maksymalną 245 km/h.

Na czele znajduje się model M50d z 6-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym z czterema turbosprężarkami. Produkuje 400 KM. W tym wariancie X7 potrzebuje tylko 5,4 s do setki i może jechać z prędkością 250 km/h.

Jest jeszcze wersja M50 z V8 o pojemności 4,4 l i mocy 460 KM, ale nie będzie dostępna na Starym Kontynencie.

BMW X7

Wszystkie jednostki połączono z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów Steptronic i napędem na 4 koła.

A hybryda?

BMW nie planuje hybrydowej odmiany X7 w najbliższym czasie. Platforma, na której zbudowane jest auto dopuszcza jednak układ typu plug in i nie wykluczone, że wersja PHEV powstanie, gdy pojawi się na nią popyt.

Wnętrze równie luksusowe jak w X5. A może nawet bardziej

BMW X7

BMW chwali się, że kabina jest idealnie odizolowana od świata zewnętrznego. Kierowca obcuje z najlepszymi materiałami, skórą i drewnem, do dyspozycji mając całą masę systemów wspomagających i poprawiających bezpieczeństwo podczas jazdy. Z najciekawszych można wymienić systemem wspomagający przy zmianie pasa, czy system z aktywną ochroną przed kolizją boczną.

Z komfortowych udogodnień należy wspomnieć o 5-strefowej klimatyzacji, pakiecie Ambient Air oraz systemie audio marki Bowers & Wilkins.

Poza asfaltem też da radę

BMW X7

Prawdopodobnie większość nabywców SUV-a nigdy nie zjedzie nim z asfaltowej drogi. Gdyby jednak ktoś wpadł na taki pomysł, można go śmiało realizować. BMW przygotowało specjalny pakiet off-road z trybami jazdy dostosowanymi do śniegu, piasku, żwiru, czy kamienistej nawierzchni.

BMW X7 zadebiutuje na rynku w marcu 2019 roku.

 

Źródło: BMW


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze