Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Porsche Panamera GTS i Panamera GTS Sport Turismo jeszcze mocniejsze

Nowe Porsche Panamera GTS usadowiło się w hierarchii pomiędzy Panamerą S a Panamerą Turbo. Dostępne będzie w obydwu wariantach nadwozia.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Porsche Panamera to samochód oferowany w bardzo szerokim spektrum mocy. Z jednej strony mamy „zwykłą” benzynową Panamerę o mocy 330 KM, z drugiej – niezwykle wydajną 550-konną Panamerę Turbo. GTS plasuje się pomiędzy nimi.

Nowa Panamera GTS

Turbodoładowanie i 20 KM więcej

Ostatnie Porsche Panamera GTS wykorzystywało wolnossący 4,8-litrowy silnik V8 o mocy 440 KM (520 Nm). W nowej odsłonie otrzymujemy turbo i mniejszą pojemność – 4-litrowe V8 podwójnie doładowane generuje 460 KM i cechuje się momentem obrotowym na poziomie 620 Nm.

Panamera GTS

Znaczek GTS zobowiązuje do rewelacyjnych osiągów

Moc na cztery koła przenosi 8-stopniowa, dwusprzęgłowa automatyczna przekładnia, umożliwiając rozpędzenie się od 0 do 96 km/h w czasie 3,9 s. Prędkość maksymalna wynosi 292 km/h w przypadku modelu GTS w standardowym nadwoziu i 289 km/h, jeśli chodzi o GTS Sport Turismo.

Panamera GTS

Porsche zdecydowało się obniżyć zawieszenie o 10 mm

Inżynierowie z zakładów w Zuffenhausen nieznacznie skalibrowali również same ustawienia zawieszenia pneumatycznego. Poza tym dorzucili większe hamulce (o średnicy 390 mm z przodu i 365 mm z tyłu) oraz sportowy układ wydechowy. Pakiety Sport Chrono oraz Sport Design są teraz standardem, podobnie jak czarne 20-calowe felgi Panamera Design.

Kontrastujące szwy w kolorze czerwonym na fotelach mają wskazywać na ognisty charakter auta

Panamera GTS

We wnętrzu znajdziemy alcantarę, anodowane aluminium, fotele przeszyte czerwoną nitką i sportową kierownicę. Po raz pierwszy pojawia się wyświetlacz head-up z możliwością konfiguracji, z kolei tylna oś skrętna figuruje w opcji.

Cena jest już znana. Można składać zamówienia

Panamerę GTS wyceniono na 641 230 zł, a cena GTS Sport Turismo zaczyna się od 655 870 zł.

 

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze