Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Mitsuoka Rock Star, czyli Mazda MX5 przebrana za Corvette

Jeden z najpopularniejszych dwumiejscowych roadsterów na rynku – Mazda MX-5 – trafił na warsztat Mitsuoka Motors. Producent znany z oryginalnej stylistyki zbudował na jego bazie pojazd o nazwie Rock Star.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Za inspirację posłużyła Corvette C2 

Rock Star

Zazwyczaj Mitsuoka Motors czerpał inspirację z brytyjskiej motoryzacji. Na przykład model Galue nawiązywał do Bentleya, a Viewt był wierną kopią Jaguara MKII. Z kolei najpopularniejszy w Europie model Himiko przypominał Morgana. Dlatego pewną niespodzianką jest fakt, że tym razem projektanci zainspirowali się amerykańską legendą –Corvette C2.

Nowa jakość na bazie MX-5

Mitsuoka Rock Star

Nadwozie Mazdy MX-5 bezpowrotnie przestylizowano. Przód Mitsuoka Rock Star otrzymał szeroką kratkę, chromowany zderzak i okrągłe reflektory, a sama maska zyskała wloty powietrza. Z tyłu pojawiła się nowa klapa bagażnika i również chrom na zderzaku. Jedyne co pozostało z japońskiego roadstera to drzwi, lusterka i składany dach.

Mitsuoka

Wnętrze przeniesiono z MX-5 bez większych zmian, aczkolwiek Japończycy zaoferowali kilka opcji personalizacji, włącznie z wykończeniem drzwi od środka oraz specjalnym pakietem skórzanych foteli. Można będzie także wybierać spośród 30 kolorów nadwozia, których nazwy pochodzą od stanów i miast w USA.

Jeśli chodzi o silnik, to próżno szukać podobieństw do Corvette

Auto pozostało z jednostką 1,5 l SKYACTIVE-G, która wytwarza 130 KM. Współpracuje z nią 6-biegowa manualna skrzynia biegów lub w opcji – 6-biegowy automat. Dla przypomnienia Corvette drugiej generacji była napędzana 5,3-litrowym V8, który na początku generował 250 KM, a w późniejszych wariantach miał nawet ponad 400 KM.

Generalnie jednak wyszedł całkiem fajny projekt

Mitsuoka Rock Star

Mimo że proporcje nie są idealnie odwzorowane, Mitsuoka Rock Star prezentuje się godnie i z pewnością znajdą się chętni do jego zakupu. Szczególnie, że do sprzedaży trafi na początek tylko 50 egzemplarzy z okazji 50-lecia istnienia marki. Cena? Nie zabija. W bazowej wersji zaczyna się od 36 202 euro (czyli ok. 156 000 zł). Jak za Gwiazdę Rocka to niemal okazja.

 

Źródło: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze