Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Ken Block promuje grę Forza Horizon 4

Ken Block za kierownicą Hoonicorna powraca i robi to, co najlepiej potrafi i do czego nas przyzwyczaił – jeździ bokiem i strzela z wydechu. Film będący promocją gry Forza Horizon 4 jest krótszy niż większość produkcji z cyklu Gymkhana, ale nie brakuje w nim dynamicznej akcji, którą spaja genialny montaż. Fani amerykańskiego specjalisty od driftu powinni być zadowoleni.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Tym razem Ken Block eksploruje malownicze krajobrazy Goodwood w Wielkiej Brytanii

To sceneria hrabstwa West Sussex, w której co roku odbywa się jedna z najważniejszych imprez motoryzacyjnych w skali świata – Festiwal Prędkości organizowany przez lorda Marcha.

Ken Block

1400 koni pod maską

Do dyspozycji Ken Block ma Forda Mustanga Hoonicorn V2 z 1965 roku. Mogliśmy go dobrze poznać w siódmej odsłonie Gymkhany, choć wtedy nie był tak wydajny. O auto zadbali inżynierowie z Roush Yates, którzy przygotowali 6,7-litrową jednostkę V8, dwie turbosprężarki i zestaw wtrysku metanolu. Całość składa się więc na mocno wybuchową mieszankę. Na szczęście system napędu na cztery koła pozwala Blockowi w pełni wykorzystać ogromną moc, która wynosi aż 1400 koni mechanicznych.

W krótkim video pojawia się kilka bardzo ciekawych pojazdów, brytyjski myśliwiec oraz… aktor znany z serialu „Gra o Tron”

Oprócz stereotypowego Mini Coopera ze wzorem Union Jack na dachu możemy rozpoznać też m.in. McLarena Sennę, Jaguara E-Type, Lotusa Cortinę, klasyczne Alfa Romeo, parę Lamborghini, Ferrari, czy Astona Martina. Poza tym w scenariuszu znalazła się również mini rola dla najsilniejszego człowieka świata. Mowa o Bjornssonie, który wcielił się w postać „Góry” w serialu „Gra o Tron”. Wisienkę na torcie stanowi legendarny myśliwiec Supermarine Spitfighter. Ken Block oddaje mu hołd, jak na driftera przystało – paląc gumy i okrążając go w kontrolowanym poślizgu.

Najnowsza czwarta już odsłona Forza Horizon zadebiutowała 2 października, dlatego czas najwyższy, by udać się do sklepu na zakupy.

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze