Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #61

W zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia m.in. o najmocniejszym silniku wysokoprężnym na świecie. Będzie też o sedanie z Japonii, który ma szansę podbić polskie drogi. Zapraszam.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


499

Ferrari Monza SP1 i SP2 - nowoczesne speedstery

Tego można było się spodziewać. Całą partię Ferrari Monza SP1 i SP2 z nowej kolekcji „Icona”, czyli łącznie 499 egzemplarzy (Ferrari nie ujawniło póki co, ile wyprodukuje wersji jednoosobowych, a ile dwuosobowych), wyprzedano na pniu. I to pomimo ceny wynoszącej 1 600 000 funtów za sztukę. Nabywcom nie przeszkadzał też fakt, że na wymarzony pojazd przyjdzie im poczekać co najmniej do lata 2019 roku, kiedy to pierwsze egzemplarze będą gotowe do odbioru.

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie załapali się na zakup Monzy jest taka, że Ferrari planuje kolejne auta w ramach serii „Icona”. Trwają już spekulacje, jaki klasyk Ferrari zdecyduje się „ożywić”. Jedno jest pewne – po debiucie modeli SP1 i SP2 poprzeczka została postawiona bardzo wysoko.

1130

Wolnossąca 6,5-litrowa jednostka V12 produkująca 1130 KM? Tak, jest to możliwe, gdy mowa o Cosworth, czyli brytyjskich specjalistach od jednostek dedykowanych do pojazdów wybitnie sportowych. Taki motor zasili Astona Martina Valkyrie.

Valkyrie

Silnik ma kręcić się do ponad 10 000 obrotów i będzie dopasowany do 7-stopniowej skrzyni Ricardo. Produkcja Valkyrie ruszy w przyszłym roku, a już dziś można posłuchać brzmienia tej najmocniejszej wolnossącej jednostki na świecie.

7

Nowe BMW serii 3

BMW doczekało się siódmej generacji popularnej Trójki. Samochód jest wyrazistszy z zewnątrz poprzez mocniej zarysowaną linię nadwozia i przebija poprzedniczkę swoimi wymiarami. Producent zadbał również o bogate wyposażenie wnętrza. Pojawił się opcjonalny pakiet personalizujący wyświetlacze i system info-rozrywki. Jeśli chodzi o nowinki technologiczne, należy wymienić inteligentnego asystenta BMW. Więcej o nowej serii 3 tutaj.

1948

Koncepcyjne Porsche 911 Speedster zostanie wyprodukowane

Zaprezentowany w Paryżu koncept Porsche 911 Speedster trafi do produkcji. To kolejny model po szalonym współczesnym Moby Dicku, który będzie dostępny dla fanów marki ze Stuttgartu. W odróżnieniu od Porsche 935, limitowanego do zaledwie 77 sztuk, Speedster powstanie w znacznie większej liczbie, bo aż w 1948 egzemplarzach. Nie ma tu przypadku. Dokładnie w 1948 roku Porsche 356 otrzymało homologację drogową.

14

Nowa Camry

Po 14 latach do Europy wraca Toyota Camry, która zastąpi w gamie poczciwego Avensisa. Potężny sedan (mierzy 488 cm) zadebiutuje z układem hybrydowym, na który składa się 2,5-litrowy silnik benzynowy i jednostka elektryczna. Co do jego łącznej mocy – to 218 KM.

Camry w wersji hybrydowej debiutuje w Europie

W podstawowej wersji Comfort trzeba za nią zapłacić w Polsce 139 900 zł (można już składać zamówienia). W tej cenie otrzymamy całkiem przyzwoite wyposażenie, m.in. dwustrefową automatyczną klimatyzację, kamerę, czujniki parkowania, reflektory Bi-LED, czy adaptacyjny tempomat.

Toyota Camry w latach 90. cieszyła się w naszym kraju dużą popularnością. Ciekawe, czy podobnie będzie z nową Camry Hybrid.

 

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze