Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Najciekawsze koncepty targów motoryzacyjnych w Paryżu 2018

Na targach motoryzacyjnych w Paryżu, które potrwają do 14 października, zadebiutowało wiele oryginalnych konceptów. Wybrałem te najciekawsze.


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019

  

Renault EZ-Ultimo

Koncepcyjny Renault EZ-Ultimo

Z inspiracji współczesną architekturą i francuskim stylem zrodził się futurystyczny koncept EZ-Ultimo. Renault chce, aby traktować ten projekt jako rozszerzenie doświadczenia oferowanego przez luksusowe hotele, kurorty czy linie lotnicze.

Co ciekawe, kilka tygodni temu podobną wizję przyszłości zakomunikowało Volvo z projektem 360c.

Otrzymujemy zatem pojazd, który stanowi zamkniętą kapsułę dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb i wymagań. Można w niej pracować lub relaksować się w komfortowych warunkach. Koncept jest oczywiście elektryczny i posiada 4. poziom autonomii.

Peugeot e-Legend

Przyszłość nie musi być nudna. Pod takim hasłem (#unboring the future) francuski producent zaprezentował naszpikowanego elektroniką i najnowszą technologią Peugeota e-Legend, mając na myśli głównie jego wygląd. Utrzymane w stylu retro coupe może się podobać. Pytanie tylko, czy ogólny zachwyt, jaki powszechnie wzbudza to auto przełoży się na coś więcej. Na przykład na produkcyjną wersję w najbliższej przyszłości.

Koncepcyjny Peugeot e-legend coupe

Niestety, Peugeot w tej kwestii milczy. Dużo bardziej prawdopodobne jest to, że niektóre elementy designu zostaną przemycone w przyszłych modelach marki.

Mercedes Vision EQ Silver Arrow

Koncepcyjny Mercedes Vision - wspolczesna Srebrna Strzala

Mercedes Vision EQ Silver Arrow zadebiutował po raz pierwszy podczas kalifornijskiej imprezy w Pebble Beach. Teraz można go oglądać na targach motoryzacyjnych w Paryżu.

Koncept upamiętnia legendarny model W125 z 1937 roku, czyli Srebrną Strzałę, która w latach 30. zasłynęła z rozpędzenia się na publicznej drodze do 432,7 km/h. Rekord ten pobił dopiero Koenigsegg w 2017 roku.

Pod maską historycznego bolidu pracował V12 o pojemności 5,6 l, który generował ponad 700 KM. Współczesna interpretacja wykorzystuje elektryczny napęd o mocy 550 kW (750 KM). Akumulator o pojemności 80 kWh umożliwia zasięg ok. 400 kilometrów na jednym ładowaniu według cyklu WLTP.

Mercedes Vision EQ Silver Arrow

Mercedes Vision EQ Silver Arrow mierzy aż 5,3 m długości, a jego kabinę wykończono brązową skórą, polerowanym aluminium i orzechowym drewnem.

Mercedes Vision EQ Silver Arrow

Na uwagę zasługują też masywne koła i 168-szprychowe obręcze. Jeśli chodzi o opony – stoi za nimi firma Pirelli, która zaprojektowała specjalny bieżnik ze wzorem gwiazdy. Trzeba przyznać, że wyglądają obłędnie.

Skoda Vision RS

Koncepcyjna Skoda Vision RS

To znacznie bliższa przyszłość w odróżnieniu od prezentowanych przykładów powyżej. Prototypowa Skoda Vision RS jest zapowiedzią pojazdów hybrydowych typu plug-in oraz nowego języka stylistycznego w przyszłych modelach RS.

Koncept wyposażono w nowoczesny silnik benzynowy 1.5 TSI o mocy 150 KM. Jednostka współpracuje z elektrycznym motorem o mocy 75 kW (102 KM). Podobno na samej energii elektrycznej można pokonać ok. 70 kilometrów, czyli całkiem sporo. To zasługa baterii litowo-jonowej o pojemności 13 kWh, którą do pełna można naładować w 2,5 godziny.

Nawet jeśli w wersji produkcyjnej Vision RS straci trochę z ostrych krawędzi i precyzyjnie poprowadzonej linii, a z wyrzeźbionej maski zniknie logo Skody z podświetlanego kryształu, to warto na nią czekać.

 

 

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze