Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

6 rzeczy, które warto wiedzieć o nowym BMW serii 3 (G20)

Większe, lżejsze i znacznie przyjaźniejsze dla kierowcy w użytkowaniu. Takie jest nowe BMW serii 3 (G20), które zadebiutowało na Salonie Samochodowym w Paryżu. Oto, co warto o nim wiedzieć.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Niewiele jest ważniejszych modeli dla BMW od serii 3. Dostępna na rynku od 1976 roku popularna Trójka znalazła ponad 15 milionów nabywców na całym świecie. W Paryżu poznaliśmy jej siódmą generację. Czym się wyróżnia?

Nowa seria 3 oznaczona jako G20 urosła w stosunku do poprzedniczki

BMW serii 3

Ma dokładnie 4709 mm długości i 1827 mm szerokości, przy rozstawie osi wynoszącym 2851 mm. To oznacza, że jest o 76 mm większa i 16 mm szersza od „starej” Trójki. Rozstaw osi wzrósł o 41 mm. Niby niewiele, ale wprowadzone zmiany wraz z niżej położonym środkiem ciężkości, niższą wagą (do 55 kg w zależności od wersji) oraz równomiernym rozłożeniem mas (50:50) mają pozytywnie wpłynąć na stabilność auta w zakrętach.

Udało się także uzyskać lepszy współczynnik oporu powietrza

BMW serii 3

I to pomimo ostrzejszych kształtów i kanciastego przodu. Wynosi on teraz 0,23 Cx (wcześniej 0,26).

Wiele wersji silnikowych

BMW serii 3

Bazowa jednostka to 4-cylindrowy silnik o pojemności 2 litrów o mocy 181 KM (model 320i). Mocniejszy wariant tej jednostki generuje 255 KM (model 330i). Jeśli chodzi o diesle, jest ich więcej: 2-litrowa i 4-cylindrowa jednostka wysokoprężna w wariantach mocy 150 i 190 KM (ten ostatni także w wersji z napędem na 4 koła) oraz topowa 3-litrowa 6-cylindrowa jednostka o mocy 265 KM.

W niedługim czasie pojawi się również wersja M Performance oraz hybryda typu plug-in. Będzie zatem w czym wybierać.

BMW Inteligent Personal Assistant na pokładzie

BMW serii 3

BMW pozazdrościło Mercedesowi systemu „Hej, Mercedes” i zaimplementowało w nowej Trójce bardzo podobne rozwiązanie, czyli asystenta kierowcy, który umożliwia komunikację głosową z pojazdem oraz obsługę większości funkcji z zakresu info-rozrywki werbalnie. W odróżnieniu od systemu Mercedesa asystentowi BMW można nadać dowolne imię.

Smartfonem otworzysz i zamkniesz drzwi

BMW serii 3

To nie wszystko. Specjalna aplikacja na telefon umożliwi także uruchomienie silnika zdalnie.

Po raz pierwszy w tej klasie aut w opcji można zakreślić laserowe reflektory

Nowe BMW serii 3

Ich zasięg drogowy to aż 530 metrów. Seryjnie Trójka jest wyposażona w światła w pełni LED-owe.

W salonach od 9 marca 2019 roku

Na debiut BMW serii 3 nowej generacji na europejskim rynku przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku. Wtedy też poznamy jego cenę.

 

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze