Twój blog motoryzacyjny

Hyundai i30 Fastback N – czyli pięciodrzwiowe coupe o sportowym zacięciu

Hyundai i30 Fastback N jest trzecim modelem z literką „N” w nazwie w rodzinie koreańskiej marki-po i30 N i Veloster NHyundai wierzy, że wypełni lukę w segmencie C.

Opracowanie Hyundaia i30 w nadwoziu typu fastback jest konsekwencją znakomitej popularności, jaką cieszy się od początku produkcji model i30 N. W pierwszej połowie tego roku sportowy hatchback sprzedał się w Europie w liczbie 3000 egzemplarzy.

Mechanicznie bez zmian

Hyundai i30 N w nadwoziu typu fastback

Sercem Hyundaia i30 Fastback N jest znany już dobrze 2-litrowy turbodoładowany motor benzynowy. Jest on dostępny w dwóch wariantach mocy: 250 i 275 KM. Niezależnie od wyboru obydwie jednostki mają ten sam moment obrotowy – 353 Nm z funkcją overboost (378 Nm).

Moc trafia na przednie koła za pośrednictwem 6-biegowej manualnej przekładni. Hyundai twierdzi, że spalanie na 100 kilometrów zamyka się w 7 litrach benzyny, co jest niezłym wynikiem przy 2-litrowym ponad 200-konnym silniku.

i30 N Fastback

Podczas gdy bazowy Fastback potrzebuje 6,4 s by osiągnąć setkę, mocniejsza wersja skraca ten czas o 0,3 s. Prędkość maksymalna jest taka sama dla obu wersji i wynosi 250 km/h.

i30 N Fastback

Charakter pojazdu można zmieniać dzięki 5 trybom jazdy: Eco, Normal, Sport, N i N Custom. Tryby N rozszerzają możliwości konfiguracyjne ustawień silnika, wydechu, układu kierowniczego i zawieszenia. Trzeba też wspomnieć o elektronicznie sterowanym mechanizmie różnicowym, w który wyposażony jest wariant mocniejszy auta.

Stylistyka i30 N Fastback siłą rzeczy zbliżona jest do modelu i30 N

Za wyjątkiem tyłu, który zwieńczony jest dwoma końcówkami wydechu, dyfuzorem i zintegrowanym z tylną klapą spojlerem.

i30 N Fastback

Również wnętrze nie powinno stanowić zaskoczenia, szczególnie dla tych, którzy widzieli już kabinę i30 N. Czerwone akcenty w otworach wentylacyjnych i czerwone przeszycia na kierownicy, siedzeniach oraz dźwigni zmiany biegów są motywem charakterystycznym dla i30 Fastback N.

Hyundai i30 N Fastback

Praktyczność w codziennej jeździe ma gwarantować bagażnik

On też jest głównym wyróżnikiem auta. Liczy sobie 450 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń zwiększa się do 1351 litrów.

Hyundai i30 Fastback N zadebiutuje publicznie na targach motoryzacyjnych w Paryżu, które startują w przyszłym tygodniu. Na rynek trafi z początkiem 2019 roku. Ciekawe, czy też okaże się hitem sprzedażowym na miarę brata bliźniaka – i30 N.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze