Twój blog motoryzacyjny

Porsche rezygnuje z diesli. Czas na napęd elektryczny

Porsche wycofuje się z produkowania aut napędzanych silnikiem Diesla. Powodem takiego stanu rzeczy ma być wzrost popytu na pojazdy elektryczne oraz ogólny trend na świecie.

Eksperyment z dieslami Porsche rozpoczęło w 2009 roku, gdy wprowadziło na rynek Cayenne z wysokoprężną jednostką 3.0 V6 o mocy 240 KM. Teraz dobiega on końca

Cayenne

W oficjalnym oświadczeniu producent sportowych aut ze Stuttgartu przyznał, że do 2022 roku chce zainwestować ponad 6 miliardów euro w rozwój elektromobilności oraz w pojazdy hybrydowe. Taki krok mają uzasadniać konkretne liczby – aż 63% sprzedanych w zeszłym roku modeli Panamera w Europie posiadało napęd hybrydowy. Na drugim końcu skali znalazły się modele z silnikami wysokoprężnymi, które stanowiły jedynie 12% sprzedaży w 2017 roku.

Elektryfikacja to duże wyzwanie, ale gra jest warta świeczki

Dziś każdy liczący się koncern motoryzacyjny na świecie pracuje albo przymierza się do pracy nad produkcją aut o napędzie elektrycznym. Dowodem na to są bardzo licznie prezentowane koncepty elektryczne na targach motoryzacyjnych i ogólnoświatowy trend, który po aferze dieselgate jeszcze się umocnił. Kierunek motoryzacji jest już jasno wytyczony i nikt z wiodących producentów nie chce przegapić momentu wejścia do gry.

Pierwszy w pełni elektryczny samochód Porsche – Taycan jest już na horyzoncie

Taycan

Zadebiutuje prawdopodobnie w przyszłym roku i będzie rywalem dla Tesli Modelu S. Do 2025 co drugi pojazd Porsche może mieć napęd elektryczny, względnie hybrydowy. Zmiany będą przeprowadzane stopniowo i nie oznaczają końca produkcji aut o typowo sportowym charakterze z mocnymi benzynowymi jednostkami. Dobra wiadomość jest również dla posiadaczy aut z silnikiem diesla – Porsche nadal będzie ich wspierać.

Źródło: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze