Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Mercedes-AMG A35 4MATIC

Nowa A klasa Mercedesa w wersji sportowej to rasowy hot-hatch, któremu przyjdzie rywalizować z Volkswagenem Golfem R i Audi S3. Co wiemy o Mercedesie-AMG A35 4MATIC?


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019

  

Pod maską nowa jednostka

 Mercedes-AMG A35 4MATIC

Sercem auta jest turbodoładowana 2-litrowa jednostka, która produkuje 306 KM i 400 Nm. Moc na wszystkie koła przekazuje 7-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa . W takiej konfiguracji Mercedes przyspiesza do 100 km/h w 4,7 s i może poruszać się z prędkością maksymalną 250 km/h. Mógłby szybciej, ale producent założył elektroniczny kaganiec.

Dla specjalnie wymagających szykowana jest ekstremalna wersja A45 AMG o mocy ponad 400 KM. Obecny wariant A45 AMG ma tych koni „tylko” 381.

 Mercedes-AMG A35 4MATIC

Podwozie zostało usztywnione dzięki aluminiowej płycie, a hamulce odpowiednio wzmocnione. Inżynierowie postawili na wentylowane i perforowane tarcze, które z przodu mają średnicę 350 mm, a z tyłu – 330 mm.

Mercedesa wyposażono w zawieszenie AMG RIDE Control z elektroniczną kontrolą tłumienia. Klienci będą mieli również możliwość zamówienia systemu Adaptive Damping, który po raz pierwszy znalazł się w Mercedesie Klasy S w 1999 roku.

Z zewnątrz Mercedes-AMG A35 4MATIC wyróżnia się żółtym lakierem i agresywną sylwetką

Mercedes-AMG A35 4MATIC

To zasługą nowych zderzaków z dużymi wlotami powietrza. Inne modyfikacje rzucające się w oczy to dwie końcówki sportowego wydechu, duży spojler, dyfuzor oraz 18-calowe czarne felgi.

 Mercedes-AMG A35 4MATIC

We wnętrzu pojawiła się spłaszczona skórzana kierownica AMG z elementami alcantary oraz sportowe fotele. Podobnie jak w zwykłej Klasie A kierowca może liczyć na cyfrowe wyświetlacze LCD. W opcji znalazł się AMG Track Pace, czyli rejestrator danych, który ucieszy miłośników jazdy torowej.

 Mercedes-AMG A35 o mocy 306 KM

Mercedes AMG A35 zadebiutuje oficjalnie na targach w Paryżu w październiku, by wkrótce po tym wydarzeniu trafić do sprzedaży. Wstępnie jego cenę określa się na 36 000 funtów (ok. 174 000 zł).

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze