Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Dodge Demon jeszcze mocniejszy

Co może być lepszego od 840-konnego Dodge’a Demona? Według firmy Hennessey – Dodge Demon o mocy 1200 KM. A to nie koniec, bo teksański tuner szykuje już podobno specjalny pakiet wzmacniający, który wyciśnie z Demona aż 1500 KM.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Można się poczuć jak Dominic Toretto w „Szybkich i Wściekłych”

Demon

Dodge Demon zadebiutował na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku w 2017 roku z etykietką najlepszego muscle cara w historii muscle carów. Tuż przed premierą został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako samochód, który jest w stanie wykonać najdłuższe wheelie, czyli jazdę na tylnych kołach. W ten sposób Demon pokonał dokładnie dystans 0,89 m.

Jeszcze bardziej imponującym rekordem jest przyspieszenie muscle cara od 0 do 96 km/h, które wynosi 2,3 s. To wystarcza, by ćwierć mili pokonać w 9,65 s. Coś, co jest poza zasięgiem najszybciej przyspieszających produkcyjnych pojazdów na świecie, z Bugatti Chiron na czele.

Demon powstał na bazie Challengera SRT Hellcat

Dodge Demon

Również skrywa V8 pod maską, ale zamiast 707 KM ma ich aż 840 (i 1044 Nm – o 250 Nm więcej niż w wersji Hellcat). Jednostka ma wzmocniony układ korbowo-tłokowy, a sprężarka zmienioną pojemność z 2,4 do 2,7 l. Za przeniesienie takiej mocy na tylną oś odpowiada 8-biegowa skrzynia automatyczna.

Są jednak ludzie, którym 840 koni nie wystarcza

Dodge Demon

Trudno w to uwierzyć, ale tak właśnie jest. Dla nich tuner z Teksasu przygotował specjalne pakiety wydajności – HPE1000 i HPE1200 (prace trwają nad pakietem HPE1500). W przypadku pierwszej aktualizacji Demon robi „ćwiartkę” w 9,14 s, osiągając na mecie 244 km/h. Wariant HPE1200 to już czysta spekulacja. Prawdopodobnie pokonanie pierwszej ćwierć mili zajmuje mniej niż 9 s. Prędkość maksymalna nigdy nie była sprawdzana. Decydując się na tę modyfikację otrzymujemy klatkę bezpieczeństwa z homologacją NHRA i spadochron, który przyda się przy hamowaniu.

Dokładnie taki egzemplarz o mocy 1200 KM jest bohaterem poniższego filmu. Samochód zanim trafił do klienta, przeszedł krótki test przyspieszenia na długiej prostej.

Ile za „zastrzyk” mocy?

Demon z pakietem mocy HPE1200

Wzrost mocy oznacza także wzrost ceny. Bazowa cena Demona wynosiła 85 000 dolarów, ale tak naprawdę wszystko zależało wyłącznie od sprzedającego-dilera (bo cena była „uwolniona”). Obecnie limitowany do 3300 sztuk Demon na aukcji za 150 000 – 180 000 dolarów nikogo nie powinien dziwić. Pakiety poprawiające wydajność muscle cara to dodatkowy wydatek kilkudziesięciu tysięcy dolarów.

Źródło: Hennessey


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze