Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #59

Zestawienie najciekawszych liczb minionego tygodnia otwiera zjawiskowa Kia ProCeed, która oficjalnie ujrzy światło dzienne na targach motoryzacyjnych w Paryżu. Zapraszam.


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019

  

204

Kia ProCeed

Rodzina pojazdów kombi powiększy się o piękną Kia ProCeed. Auto było hitem wśród konceptów zaprezentowanych na Frankfurt Motor Show w 2017 roku. Wersja produkcyjna, choć nadal bardzo atrakcyjna wizualnie, odstaje jednak od studyjnej. Klienci otrzymają do wyboru 3 silniki turbodoładowane i jeden silnik diesla. Najmocniejszą oferowaną jednostką będzie motor 1.6 l o mocy 204 KM w wersji GT. Więcej szczegółów na temat ProCeed poznamy na targach motoryzacyjnych w Paryżu w październiku.

12

koncept Urbanetic

W swojej wizji autonomicznego pojazdu do miasta Mercedes postawił na modułową konstrukcję. Zaprezentowany oficjalnie koncepcyjny Vision Urbanetic może realizować się jako „dostawczak” lub być pełnoprawnym pojazdem osobowym z dwunastoma miejscami siedzącymi na pokładzie. Podobno zmiana nadwozia jest niezwykle prosta i zajmuje kilka minut. W swojej historii Mercedes miał już podobny pojazd, składający się z wymiennych elementów nadwozia – to model Vario Research Car z 1995 roku. Potencjał konceptu nie został jednak wykorzystany. Być może w przypadku Urbanetica będzie inaczej.

150

Na rynku pojazdów opancerzonych najczęściej można spotkać potężne SUV-y, terenówki lub długie limuzyny. Sportowe gran turismo należą do rzadkości. Niemieccy specjaliści z firmy Trasco przygotowali jednak pakiet wzmacniający bezpieczeństwo o nazwie A-Kip (od Anti-Kidnapping) dla pojazdów coupe. Za auto demonstracyjne posłużył najnowszy Aston Martin DB11.

DB11 w wariancie opancerzonym

Dzięki wzmocnionej konstrukcji nadwozia i zastosowaniu grubszego szkła i kompozytów DB11 wytrzyma atak z broni krótkiej. Znacznie trudniej jest też się do niego włamać. Opancerzenie wpływa na wzrost całkowitej masy o 150 kilogramów, ale przy ponad 600-konnej jednostce V12 pod maską z pewnością nie jest to specjalnie odczuwalne. Cena modyfikacji nie została ujawniona.

176

Koniec telenoweli z Volkswagenem Beetle w roli głównej. Legendarny Garbus znika z amerykańskiego rynku. Na osłodę miłośnikom auta Beetle w 2019 roku Volkswagen wypuści specjalną wersję Final Edition z 2-litrową jednostką o mocy 176 KM.

Beetle - koniec produkcji i wersja specjalna Final Edition

Co dalej? Czy będzie następca? A może elektryfikacja modelu, której tak na 100% szef Grupy Volkswagena w USA, Heinrich Woebcken, nie wykluczył? Jest jeszcze jedna opcja: całkowicie nowy model, najlepiej lekko podniesiony i uterenowiony, który stanowi gwarancję, że słupki sprzedaży pójdą w górę…

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze