Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Renault Kadjar przeszedł face lifting

Tuż przed oficjalnym debiutem na Salonie Samochodowym w Paryżu Renault ujawnił zdjęcia poprawionego Kadjara.


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019

  

Zmiany są bardzo subtelne

Nowy Kadjar

Podobno zdecydowana większość klientów kupowała Kadjara za jego wygląd (tak twierdzi Renault), dlatego zmiany zewnętrzne są niewielkie. Auto zostało delikatnie odświeżone, ma szerszy grill, chromowe elementy wykończenia i przeprojektowane zderzaki zarówno z przodu, jak i z tyłu. Nowe są także reflektory – z LED-owymi lampami do jazdy dziennej i światłami przeciwmgielnymi.

Debiutuje całkowicie nowa jednostka wyposażona w filtr cząstek stałych GPF

Renault Kadjar

To 4-cylindrowy silnik benzynowy TCe o pojemności 1,3 l opracowany wespół z niemieckim Daimlerem, który będzie dostępny w dwóch wariantach mocy: 140 i 160 KM. Będzie go można sparować z 6-biegową manualną skrzynia biegów lub automatyczną przekładnią EDC.

Jeśli chodzi o diesle – producent dokonał małej aktualizacji

Nowy Kadjar

Silnik Blue dCi o pojemności 1,5 l zyskał 5 KM i ma teraz 115 KM, a jednostka o pojemności 1,6 l charakteryzuje się mocą 150 KM (zysk 20 KM). Obydwie jednostki będą wyposażone w katalizator SCR z redukcją poziomu tlenków azotu z gazów spalinowych.

A co z wnętrzem?

Kadjar po face liftingu

We wnętrzu producent zwrócił szczególną uwagę na komfort foteli, które teraz są regulowane na długość (z przodu) i mają nowe wypełnienie, przez co są wygodniejsze. Przeprojektowany został panel klimatyzacji, nawiewy oraz przyciski do otwierania szyb. Pojawił się nowy 7-calowy ekran dotykowy. Jak można było się tego spodziewać, Renault rozszerzył opcję dostępnych materiałów, którymi można wykończyć wnętrze. Dotyczy to także palety kolorów.

Kiedy na rynku?

Nowy Renault Kadjar

Auto zadebiutuje za kilka tygodni w Paryżu. Można więc zakładać, że do sprzedaży trafi na początku 2019 roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze