Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Toyota Corolla Touring Sports – funkcjonalne kombi blisko debiutu

Toyota żegna się z modelem Auris Touring Sports i robi miejsce dla całkowicie nowego modelu, który będzie sprzedawany w Europie jako… Corolla Touring Sports.


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019

  

W Genewie poznaliśmy nową Auris, która ostatecznie przyjmie nazwę Corolla. Teraz japońska marka pokazała, jak ten cieszący się dużą popularnością w Europie model będzie prezentować się w nadwoziu kombi.

Z pierwszych zdjęć wynika, że jest nieźle

Nowa Corolla kombi

Toyotę Corollę Touring opracowano od podstaw na platformie TNGA, zapewniającej wyższy poziom bezpieczeństwa biernego i czynnego. Z opadającą linią dachu, poprawionymi lampami i delikatnie szerszymi nadkolami auto wygląda atrakcyjnie.

Pojemny bagażnik

Toyota Corolla Touring Sports

Od początku kombi Toyoty zaprojektowano z myślą o jak największej ładowności bagażnika. 507 litrów, które miał bagażnik w Aurisie to już historia. Nowa pojemność wynosi 598 litrów. To już niewiele mniej od Volkswagena Golfa Variant (605 l) i Skody Octavii kombi (610 l).

Dużo miejsca dla pasażerów siedzących z tyłu

Asem w rękawie Toyoty jest największa w tej klasie przestrzeń na nogi w drugim rzędzie siedzeń. Powiększony rozstaw osi, wynoszący 2700 mm sprawił, że nawet wysocy pasażerowie na tylnej kanapie poczują się teraz komfortowo. Odległość między przednimi i tylnymi siedzeniami wynosi według Toyoty 928 mm.

Toyota stawia na napęd hybrydowy

Toyota Corolla Touring Sports

Turbodoładowany 1,2-litrowy silnik benzynowy o mocy 116 KM jest jedyną konwencjonalną jednostką w ofercie. Poza tym można będzie wybierać pomiędzy dwoma układami hybrydowymi. Pierwszym z nich jest silnik 1,8 l + motor elektryczny o łącznej mocy 122 KM. Druga propozycja to jednostka o pojemności 2 l, która wespół z silnikiem elektrycznym ma 180 KM. Miłośnicy jednostek wysokoprężnych będą musieli udać się gdzie indziej, ponieważ Toyota w Europie powoli, ale zdecydowanie wycofuje z oferty modele napędzane silnikiem Diesla.

Bogate wyposażenie na pokładzie

Toyota Corolla Touring Sports

Corollę będzie można zamówić z pakietem wielu nowych rozwiązań technologicznych. Mowa o wyświetlaczu HUD, cyfrowych zegarach na tablicy rozdzielczej z efektem 3D, czy opracowanej specjalnie dla tego modelu funkcji ładowania bezprzewodowego. O właściwe brzmienie dźwięku zadba system audio JBL GreenEdge Premium.

Corolla w kombi będzie występować w czterech dwukolorowych wykończeniach nadwozia (z czarnym dachem i słupkami). Debiut już za miesiąc na targach Paryż Motor Show.

 

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze