Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Hennessey pokazał silnik Venoma F5

Podczas Monterey Car Week zadebiutowało wiele ciekawych aut, m.in. swoją premierę miało Bugatti Divo. Hennessey wykorzystał ten czas, by ujawnić kilka szczegółów na temat potężnej jednostki, która jest sercem Venoma F5.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Venom F5 ma być pierwszym pojazdem, który rozpędzi się do 300 mil na godzinę (482 km/h). Aby osiągnąć ten cel, superauto potrzebuje odpowiednio mocnego i wytrzymałego silnika. Taką jednostkę John Hennessey zaprezentował już w zeszłym roku na SEMA, ale na imprezie motoryzacyjnej w Monterey ujawnił kilka szczegółów.

To podwójnie doładowane V8 o pojemności 7,6 l

Venom F5

Jednostka wytwarza ponad 1600 KM (przy 7200 ob./min) i 1760 Nm momentu obrotowego (przy 4400 obr./min). To parametry przewyższające charakterystykę 8-litrowej jednostki W16 z Bugatti Chiron.

Silnik wykonany został z kawałka aluminium, ma stalowe tuleje na cylindrach i cechuje się współczynnikiem sprężania 9,3:1 oraz układem smarowania z suchą miską olejową. Jednostkę wspierają dwie potężne turbosprężarki.

Venom F5

Hennessey wierzy, że ważący 1360 kilogramów Venom F5 z tym motorem będzie zdolny rozpędzić się od 0 do 300 km/h w czasie poniżej 10 s.

Moc przekazywana jest na tylną oś za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów lub manualnej 6-biegowej przekładni (w opcji).

Cena Venoma F5 nie jest tak wysoka, jak cena Bugatti Chiron czy Divo

Venom F5

Wynosi 1 600 000 dolarów w wersji bazowej. Wartość opcji może jednak podwyższyć tę kwotę o dodatkowe 600 000 dolarów. Teksański producent potwierdził sprzedaż 15 egzemplarzy z przewidzianych 24 sztuk, jakie powstaną.

Teraz pozostaje nam czekać, aż Hennessey spełni obietnicę i pobije rekord prędkości należący do Koenigsegga. Taka próba zostanie podjęta prawdopodobnie w 2019 roku.

 

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze