Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Rolls-Royce przedstawia specjalne wydanie Ghosta

Rolls-Royce Silver Ghost debiutował na początku zeszłego stulecia z etykietką najlepszego auta na świecie. Specjalne wydanie współczesnego Ghosta upamiętnia ten fakt.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Oryginalny Rolls-Royce Silver Ghost był produkowany w latach 1906 –1926. Odznaczał się niezawodnością (rekord jazdy na długim dystansie – 23 127 km) i cichą pracą silnika (stąd człon Ghost).

Ghost

Najnowsze wcielenie Ghosta z serii Silver Ghost Collection również jest niezawodne i ciche, a dodatkowo posiada kilka elementów nawiązujących do historycznego modelu. Zauważą je wyłącznie prawdziwi miłośnicy marki Rolls-Royce.

Ghost

To m.in. czarny grill, miedziane wstawki i napis „AX201”, który znajdował się na tablicy rejestracyjnej pierwszego Silver Ghosta, czy polakierowane na srebrno zaślepki felg.

Figurka Spirit of Ecstasy cała ze srebra

Ghost

Producent z Goodwood nie oszczędzał na najdroższych materiałach. Z czystego srebra wykonana została charakterystyczna figurka Spirit of Ecstasy. Cząsteczkami srebra nasycono także specjalną farbę, którą pomalowano nadwozie auta. Kruszec ten znalazł się również w kabinie obok drewna dębu i zielonej skóry.

Parasolka jest standardowym dodatkiem

Ghost

Nie mogło zabraknąć parasolki ukrytej w drzwiach, która przyda się na niepogodę. Można ją znaleźć w ofercie wielu marek, ale tylko w RR nie trzeba jej suszyć – schowek wyposażony jest w suszarkę.

Co pod maską?

Najmocniejsza jednostka od BMW – 6,6-litrowe V12 o mocy 563 KM i momencie obrotowym 820 Nm. Pomimo masy wynoszącej 2,5 tony Ghost z takim silnikiem przyspiesza do 100 km/h w 4,7 s, a jego prędkość maksymalna sięga 250 km/h.

Rolls-Royce Silver Ghost Collection powstanie w zaledwie 35 egzemplarzach

Jego cena nie została ujawniona, ale nie byłbym zaskoczony, gdyby wszystkie sztuki zostały już dawno „zaklepane”. Nie od dziś wiadomo bowiem, że o wypuszczeniu na rynek wyjątkowych modeli w pierwszej kolejności informowani są najwierniejsi klienci marki i bogaci kolekcjonerzy. A Rolls-Royce w wersji mocno limitowanej to zawsze łakomy kąsek do kolekcji.

 

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze