Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #56

W najnowszym zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia m.in. o ważnym jubileuszu Forda Mustanga. Zapraszam.

10 000 000

Jubileuszowy Mustang

Ford świętuje wyprodukowanie 10-milionowego Mustanga. Potrzebował na to 54 lata. Pierwszy Mustang napędzany był 164-konnym V8 z manualną 3-stopniową skrzynią biegów. Najnowszy też ma jednostkę V8 pod maską, ale o mocy 466 KM. Współpracuje z nią 6-biegowa manualna przekładnia.

Jubileuszowy egzemplarz jest kabrioletem, i podobnie jak pierwszy historyczny Mustang może poszczycić się białym lakierem (Wimbledon White).

3

Co 03

Lynk & Co, należący do koncernu Geely, zaprezentował sedana oznaczonego po prostu – 03. To już trzeci model chińskiego producenta, po SUV-ie Lynk & Co 01 i crossoverze Lynk & Co 02. Auto wykorzystuje platformę CMA, na której powstało Volvo XC40.

W bazowej wersji pod maską znajdzie się benzynowa 3-cylindrowa jednostka 1.5 o mocy ok. 150 KM. Alternatywą dla niej będzie 2-litrowy 187-konny motor. Z czasem w gamie pojawią się wersje hybrydowe oraz wariant elektryczny. Na najważniejsze pytanie – czy pojazdy Lynk & Co trafią do Europy – na razie nie ma odpowiedzi.

43 000

Nowa Fabia

Od takiej sumy można rozpocząć przygodę z nową odświeżoną Skodą Fabią. Jedno z najchętniej kupowanych aut na naszym rynku przeszło niedawno facelifting, a od kilku dni znana jest jego cena. 43 000 zł to kwota promocyjna za egzemplarz w wersji Active z silnikiem 1.0 MPI o mocy 75 KM, z manualną 5-biegową skrzynią. Cena za kombi startuje od 45 500 zł.

Wśród najciekawszych opcji, które po raz pierwszy można zamówić w nowej Fabii, jest funkcja monitorowania martwego pola (1600 zł).

320

Honda Type R z rekordem okrazenia na Hungaroringu

Na węgierskim Hungaroringu 320-konna Honda Type R ustanowiła rekord okrążenia, pokonując tor w czasie 2 minut i 10,19 s. Samochód prowadził brytyjski kierowca wyścigowy, Jenson Button, który po raz pierwszy w F1 triumfował właśnie na Węgrzech. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj.

 

Zdjęcia: motor1.com

Komentarze