Twój blog motoryzacyjny

Milan Red – superauto z Austrii

W Austrii powstaje groźny konkurent dla Bugatti i Koenigsegga. Ma ponad 1300 KM, lekką karbonową konstrukcję i więcej niż niezłe osiągi – oto Milan Red.

Drapieżny ptak inspiracją

Milan Red

Austriaccy twórcy z firmy Milan Automotive przyznali się do swoich ornitologicznych zainteresowań. Ich superauto nazwę zawdzięcza bowiem ptakowi drapieżnemu – Kani rudej z rodziny jastrzębiowatych. Podobnie jak tryby jazdy, które kojarzą się jednoznacznie z krwiożerczym łowcą: Glide, Hunt i Attack.

Moc: 1325 KM

Milan Red

Sercem auta jest poczwórnie doładowany silnik V8 o pojemności 6,2 l. Jednostka generuje 1325 KM i 1400 Nm momentu obrotowego, a całość trafia na tylną oś za sprawą 7-biegowej automatycznej przekładni.

Milan Red ma niską masę – 1300 kg, sportowe zawieszenie i aerodynamiczna konstrukcję z włókna węglowego. Ceramiczno-karbonowe tarcze dostarczyła firma Brembo.

Nie ujawniono zdjęć z wnętrza pojazdu, ale producent chwali się tym, że kierowca znajdzie w kabinie wskaźnik wizualizujący jego tętno podczas jazdy.

Ze swoimi osiągami Milan Red wchodzi na terytorium AMG Project One

Milan Red

Sprint do setki ma zajmować 2,47 s. Potem ma być równie szybko. Producent deklaruje przyspieszenie od 0 do 200 km/h na poziomie 5,5 s. Po 10 sekundach od startu na wyświetlaczu ma pojawić się magiczna liczba 300.

Inżynierowie superauta puszczają oko do twórców Chirona, twierdząc, że Milan Red może mknąć nawet z prędkością 400 km/h.

2 miliony euro za egzemplarz

Milan Red

Firma planuje budowę jedynie 99 sztuk w cenie ok. 2 milionów euro za egzemplarz. 18 aut z całej puli zostało już podobno zarezerwowanych.

W dzisiejszych czasach możesz prowadzić samochód artystycznie piękny, dopracowane technologicznie monstrum lub tron na czterech kołach. Możesz też jechać autem, którego celem jest jedno: robić show. I tu my wkraczamy do gry – mówi dyrektor generalny firmy i były kierowca wyścigowy International GT Open oraz serii NASCAR, Markus Fux.

Tyle od producenta. Na to jednak, czy te wszystkie obietnice zostaną spełnione i czy w ogóle cały projekt nie okaże się wkrótce wielkim humbugiem przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze