Twój blog motoryzacyjny

Liczby tygodnia #54

Zapraszam na zestawienie najważniejszych liczb tygodnia w świecie motoryzacji.

2

Lambo na Nurburgringu

Lamborghini Aventador SVJ (SuperVeloce Jota) tuż przed oficjalną premierą na Monterey Car Week (sierpień) ustanowiło rekordowe okrążenie na Nurburgringu. Wyposażony w aktywną aerodynamikę pojazd wykręcił czas 6 minut i 44,97 s i pobił tym samym rekord Porsche 911 GT2 RS z zeszłego roku o 2 sekundy.

O samym Lamborghini Aventador SVJ jeszcze nie zbyt wiele wiadomo. Superauto ma cechować się znakomitym stosunkiem masy do mocy, rozbudowanym pakietem aerodynamicznym i wagą nie przekraczającą 1525 kg. Włoska manufaktura utrzymywała w tajemnicy przymiarki do próby pobicia rekordu Porsche, po fakcie udostępniła jednak video z kokpitu:

66

W wieku 66 lat zmarł Sergio Marchionne. Był jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci w świecie motoryzacji. Przez ostatnie 14 lat szefował koncernowi FCA, był także prezesem Ferrari. To dzięki niemu Fiat uniknął bankructwa, a marka Jeep zyskała na arenie międzynarodowej. Na stanowisku zastąpi go Brytyjczyk, Mike Manley.

3,2

AMG GT 4-door coupe

Poznaliśmy cenę topowej wersji Mercedesa AMG GT 63 S 4Matic 4-Door Coupe Edition1 na rynku niemieckim. Za limitowaną odmianę trzeba zapłacić 185 343 euro, czyli ok. 796 500 zł. GT 63 S 4-Door Coupe ze znaczkiem Edition 1 napędzane jest podwójnie doładowaną jednostką V8 o mocy 639 KM (5500 – 6500 obr./min.) i maksymalnym momencie obrotowym 900 Nm (w zakresie 2500 – 4500 obr./min). AMG obiecuje przyspieszenie do setki na poziomie 3,2 s i prędkość maksymalną 315 km/h.

2,7

Sky View - szklany dach dla Chirona

Specjalnie dla modelu Chiron Bugatti opracowało szklany dach – Sky View (dostępny jako opcja). Szklane panele posiadają wszelkie zabezpieczenia przed szkodliwym promieniowaniem i nagrzewaniem się od słońca, stanowią również skuteczną ochronę przed hałasem z zewnątrz. Producent podkreśla, że Sky View ma jeszcze jeden atut – zwiększa przestrzeń nad głową kierowcy i pasażera o 2,7 cm. Wysocy klienci będą zadowoleni.

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze