Twój blog motoryzacyjny

Porsche odświeżyło Macana

Macan jest jednym z najchętniej kupowanych modeli Porsche. Od swojego debiutu w 2014 roku sprzedał się w liczbie ponad 350 000 sztuk. Teraz przyszła pora na facelifting i kilka zmian w kabinie. Ciekawe, czy auto w nowej odsłonie spodoba się Chińczykom.

Tak, bo to Macan na rynek chiński

Odswiezone Porsche Macan

Porsche chce w ten sposób uhonorować najliczniejszą grupę nabywców kompaktowego SUV-a, która mieszka w Państwie Środka. Spośród wszystkich sprzedanych Macanów na świecie ponad 100 000 trafiło właśnie do Chin.

Liczby mówią jeszcze coś innego. W 2017 roku sprzedaż SUV-a nieznacznie spadła względem 2016 roku (31 180 wobec 34 000 w 2016), na co wpływ miała m.in. powiększająca się oferta innych producentów. W Chinach zadebiutował Mercedes GLC, Jaguar F-Pace i Range Rover Velar. By nadal być konkurencyjnym na jednym z najważniejszych rynków świata, Porsche uznało, że czas najwyższy zmodernizować Macana.

Zmiany z zewnątrz są bardzo subtelne

Najbardziej charakterystyczny nowy element w wyglądzie Macana można znaleźć z tyłu. To trójwymiarowy pas świetlny LED, który ciągnie się przez całą klapę bagażnika. Z przodu pojawiły się nowe reflektory diodowe LED o ostrzejszym odcieniu, z funkcją regulacji mocy światła do sytuacji na drodze. Zderzak doczekał się poszerzonych wlotów powietrza.

Macan po faceliftingu dla Chin

Porsche Macan na zdjęciu jest w kolorze Miami Blue, który przyjemnie kontrastuje z czarnymi detalami nadwozia. To nowy dostępny dla Macana lakier w palecie lakierów Porsche, obok takich odcieni na liście opcji, jak Mamba Green Metallic, Dolomite Silver, czy Crayon.

Wnętrze przeszło większą przemianę

Pierwszą rzeczą w kabinie, która rzuca się w oczy jest zaktualizowana konsola środkowa, zdominowana przez potężny ekran dotykowy systemu multimedialnego. By go zmieścić, producent musiał przeprojektować otwory wentylacyjne. Mierzy aż 11 cali (wcześnie 7 cali) i można go dowolnie personalizować.

Macan - wnetrze

W każdym Macanie będzie teraz seryjnie dostępny moduł Connect Plus, oferujący m.in. obsługę cyfrowych funkcji oraz dostęp do informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym.

Miłośnicy jazdy po bezdrożach dzięki aplikacji Offroad Precision będą mogli rejestrować swoje wyczyny w terenie.

Modernizacja wnętrza objęła także implementację nowych systemów wspomagających kierowcę podczas jazdy

Pojawił się m.in. asystent jazdy w korku z adaptacyjnym tempomatem. Na liście dodatkowego wyposażenia znajdziemy również jonizator powietrza, podgrzewaną przednią szybę, czy sportową kierownicę GT.

Porsche nie ujawniło na razie żadnych informacji, co do gamy silnikowej odświeżonego Macana. SUV ma się jednak lepiej prowadzić, dzięki dopracowanemu podwoziu i nowym oponom.

Europejską wersję Macana poznamy w najbliższych miesiącach. Wtedy też przekonamy się, jak bardzo różni się od modelu zaprezentowanego w Szanghaju.

Przeczytaj również: Oto nowe Porsche Macan Turbo. Ma ponad 400 KM

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze