Twój blog motoryzacyjny

Znamy ceny Mercedesa AMG GT 4-Door Coupe na rynku niemieckim

Konkurent dla Porsche Panamera Turbo pojawi się w europejskich salonach na jesieni tego roku. Niemcy mogą już składać zamówienia.

Mercedes AMG GT 4-Door Coupe na początku dostępny będzie w dwóch wariantach: GT 63 i GT 63 S.

Czterodrzwiowy mercedes amg gt

Mercedes AMG GT 63 4MATIC został wyceniony na 150 119 euro (czyli ok. 645 000 zł)

Pod maską pracuje benzynowa 4-litrowa jednostka V8 o mocy 585 KM i 800 Nm, którą połączono z 9-biegowym automatem. W efekcie auto przyspiesza do setki w 3,4 s i może rozpędzić się do 310 km/h. Jeśli jednak chcemy jechać spokojniej, AMG daje nam możliwość odłączenia cylindrów.

Wariant GT 63 S 4MATIC jest droższy, ale i szybszy

AMG GT 4-door

Z tej samej jednostki V8 udało się wygenerować aż 639 KM (i 900 Nm). Mocniejszy jest tylko Mercedes AMG Project One, ale on ma specjalny status.

Podobnie jak w słabszym wariancie V8 mamy tu 9-stopniową automatyczną przekładnię. Osiągi mogą robić wrażenie. Sprint od zera do setki zajmuje tylko 3,2 s, a prędkość maksymalna sięga 315 km/h. Także i w tym przypadku dezaktywacja cylindrów jest możliwa.

Cena Mercedes AMG GT 63 z literką S startuje od 167 017 euro (ok. 718 000 zł)

mercedes amg gt w cenie 167 017 euro

Obydwie wersje mają stały napęd na cztery koła i tylną oś skrętną (GT 63 S ma dodatkowo szperę). Obydwie też są wyposażone w układ wielokomorowego zawieszenia pneumatycznego. Stalowe sprężyny i regulowane amortyzatory znajdziemy w najsłabszym GT 53 z rzędową szóstką, która trafi do sprzedaży w 2019 roku.

Zarówno GT 63, jak i GT 63 S będzie można zamawiać z aktywnym systemem sterowania powietrzem Airpanel (elektryczne żaluzje zamontowane w zderzaku) oraz z pakietem aerodynamicznym.

Jest jeszcze wersja Edition 1. Za 185 343 euro (ok. 796 500 zł)

Mercedes AMG GT cena

To najmocniejszy wariant GT 63 dostępny w limitowanej liczbie egzemplarzy przez pierwsze 12 miesięcy. W tej cenie możemy liczyć na pakiet aerodynamiczny w standardzie, zoptymalizowany dyfuzor i regulowany mechanicznie spojler oraz liczne akcenty we wnętrzu podkreślające sportowy charakter auta i markę AMG.

AG GT coupe

 

 

Zdjęcia: autoevolution.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze