Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #53

W zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia m.in. o Festiwalu Prędkości w Goodwood, latającym aucie oraz pewnym brzydkim Nissanie, który odniósł sukces. Zapraszam.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


1 800 000

Singer

Rob Dickinson z Singer Vehicle Design na Festiwalu Prędkości w Goodwood dał podpowiedź wszystkim niezdecydowanym (i majętnym), w co warto inwestować w najbliższych latach. To Porsche 911 chłodzone powietrzem, zmodyfikowane przez Singera w kooperacji m.in. z Williams Advanced Engineering. Tego typu współpraca może się już nie powtórzyć, przez co zdaniem Dickinsona wartość auta w przyszłości będzie tylko rosła. W tej chwili cena wynosi 1 800 000 dolarów (ok. 6 700 000 zł). Przewidziano jedynie 75 egzemplarzy.

400

Terrafugia

Czy latające samochody stanowią przyszłość transportu? Elon Musk uważa, że nie. Charyzmatyczny szef Tesli porównuje auto ze skrzydłami do gilotyny i sam woli angażować się w inne szalone pomysły. Tymczasem amerykańska firma Terrafugia, którą w zeszłym roku przejął koncern Geely, chce wypuścić na rynek latający samochód o nazwie Transition Po wyrobieniu licencji pilota będzie nim można latać z prędkością 160 km/h na dystansie 400 mil (643 km). Terrafugia Transition trafi do sprzedaży w 2019 roku.

25

Brabham

Festiwal Prędkości w Goodwood obchodził jubileusz 25-lecia istnienia. Skromna impreza na cześć motorsportu zapoczątkowana przez Lorda Marcha w 1993 roku rozrosła się do wielkiego święta motoryzacji, które rokrocznie odwiedza tysiące osób. O najciekawszych pojazdach zaprezentowanych w tym roku przeczytacie tutaj.

40

Divo

Do 40 egzemplarzy zostanie limitowana produkcja Bugatti Divo. Superauto zadebiutuje 24 sierpnia na kalifornijskiej imprezie The Quail – A Motorsports Gathering. Z przecieków wynika, że Divo będzie przyspieszać do setki w 2,5 s oraz ponad dwukrotnie swoją ceną przebije Chirona.

1 000 000

Juke

8 lat potrzebowała fabryka Nissana w Sunderland, by wyprodukować milionowy egzemplarz Juke’a. Koncept auta pod nazwą Qazana wzbudził bardzo mieszane reakcje wśród genewskiej publiczności w 2009 roku, również dziennikarze ze względu na jego specyficzną stylistykę nie wróżyli mu sukcesu. Pomimo tego Japończycy już rok później zaprezentowali produkcyjną wersję, która zaczęła się świetnie sprzedawać. I tak jest po dziś dzień. Juke pozostaje liderem w segmencie małych crossoverów, a Nissan ani myśli o kolejnej generacji (przeprowadzono tylko mały lifting). Obliczono, że nowy Juke zjeżdża z taśmy brytyjskiej fabryki co 105 sekund.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze