Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Aston Martin DB5 w zestawie LEGO, czyli przegląd najciekawszych modeli duńskiego producenta klocków

Czasem święta wypadają w połowie lipca. Firma LEGO zrobiła właśnie prezent, który przypadnie do gustu zarówno tym młodszym, jak i starszym miłośnikom klocków. To model Astona Martina DB5 – pierwowzór mogliśmy podziwiać w bondowskim filmie Goldfinger z 1964 roku.


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019

  

Być może ten złożony z 1290 pojedynczych klocków Aston Martin DB5 nie do końca oddaje piękność zaokrąglonej sylwetki słynnego auta Jamesa Bonda, ale i tak robi wrażenie.

DB5 z klockow LEGO

Na uwagę zasługuje dbałość o detale. Oprócz funkcjonalnej maski, która skrywa miniaturowy 6-cylindrowy silnik, pojazd został wyposażony w szereg funkcji znanych z filmowego pojazdu. Należą do nich obrotowe tablice rejestracyjne, przecinaki do opon wychodzące z kół, kuloodporna osłona, czy karabiny maszynowe ukryte pod silnikiem. We wnętrzu znajdziemy fotel z katapultą i rozbudowaną deskę rozdzielczą.

Aston Martin DB5

Zestaw trafi do sprzedaży 1 sierpnia w cenie 150 dolarów.

Na rynku jest kilka motoryzacyjnych zestawów LEGO, które mogą stanowić początek niezwykłej kolekcji. Świetnie też uzupełnią się z modelem DB5.

Jednym z nich jest Bugatti Chiron w wersji LEGO

Chiron w zestawie LEGO

Jedno z najdroższych i najszybszych aut świata zadebiutowało na rynku 2 lata temu, a w tym roku Lego House wypuściło jego model w skali 1:8. Zestaw powstał przy współpracy z marką Bugatti i składa się aż z 3599 klocków – w tym z wielu ruchomych elementów. Znajdziemy tu m.in. 8-biegową skrzynię wyposażoną w ruchome łopatki, silnik W16 z ruchomymi tłokami, czy aktywny spojler.

Zestaw wyceniono na 440 dolarów (dostępny w sprzedaży również od 1 sierpnia).

Porsche 911 GT3 RS

GT3 RS

GT3 RS nie trzeba fanom motoryzacji przedstawiać. To jedno z najbardziej ekstremalnych Porsche w historii. LEGO przy współpracy z niemieckim producentem stworzyło model, na który składają się 2704 klocki.

Porsche GT3 RS w zestawie LEGO

Także tutaj rządzi szczegół i precyzja wykonania. LEGO zadbało o to, by projekt oddawał dość wiernie opływowy kształt nadwozia oryginału. Replika posiada 6-cylindrowego boksera z ruchomymi cylindrami, podnoszoną pokrywę bagażnika, w której umieszczono walizkę, a w kokpicie idealnie odwzorowane sportowe fotele. Cena to 1400 zł.

Caterham 620R

Caterham LEGO zestaw

Na tle modeli Chiron i GT3 RS projekt Caterhama 620R wygląda dość skromnie, żeby nie napisać biednie. To tylko 770 elementów. Ciekawa jest historia powstania tego zestawu – opisuję ją tutaj.

Caterham LEGO

Model ma zdejmowaną pokrywę silnika i otwierany bagażnik. W zestawie otrzymamy miniaturowe podpórki, na których można umieścić autko, tak by dokonać wymiany kół. Co jest charakterystyczne dla wszystkich zestawów LEGO – każdy zawiera kolorową książeczkę dla kolekcjonerów z krótką historią auta.

Caterham 620R LEGO jest najtańszym z prezentowanych zestawów – można go już kupić za 300 zł.

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze