Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #52

Jak szybko można sprzedać całą partię limitowanej wersji auta? Okazuje się, że jeśli jest to Volvo Polestar Engineered, to naprawdę bardzo szybko. Zapraszam na zestawienie najciekawszych liczb tygodnia.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


5000

model 3

Tesli udało się w końcu osiągnąć zakładaną tygodniową wielkość produkcji Modelu 3 w liczbie 5000 egzemplarzy. Padł nawet rekord – 7000 wyprodukowanych aut w 7 dni. Według Elona Muska – 5000 to próg opłacalności, powyżej którego wreszcie Tesla Motors zacznie zarabiać. Największym wyzwaniem dla Tesli będzie teraz ten wynik utrzymać, a być może i poprawić. Budżetowego elektryka zarezerwowało ponad 400 000 osób, co oznacza, że w takim tempie produkcji niektórzy z nich odbiorą swoje auto dopiero za 2 lata.

50

GT-R

Włoskie studio projektowe Italdesign oraz Nissan połączyły siły, by zbudować wyjątkową wersję sportowego GT-R-a. Projekt GT-R50 powstał z okazji 50-lecia istnienia obydwu marek, a zadebiutuje na rynku jeszcze w tym miesiącu.

240

Honda Mean Mower - najszybsza kosiarka na swiecie

Honda powraca z wyczynową kosiarką do trawy. Japończycy stworzyli kolejną wersję słynnej Mean Mower, która podobno jest w stanie rozpędzić się do ponad 240 km/h (poprzedniczka osiągnęła 209 km/h). Serce maszyny stanowi 4-cylindrowa jednostka z Hondy CBE1000RR Fireblade SP o mocy 192 KM. Wszystko to w jednym celu – aby pobić rekord należący do Norwegów – ich kosiarka Viking T6 w 2015 roku pojechała 215 km/h.

39

Polestar

Zaledwie 39 minut potrzebowało Volvo, by wyprzedać w USA całą partię 20 sztuk modelu S60 Polestar Engineered. Samochód był dostępny w ramach usługi abonamentowej Care by Volvo, a szczęśliwi nabywcy zobowiązali się do płacenia 1100 dolarów miesięcznej raty przez okres 2 lat (serwisowanie i ubezpieczenie w pakiecie). Volvo S60 Polestar Engineered jest 415-konną hybrydą i wyróżnia się zmodyfikowanym zawieszeniem Ohlins i układem hamulcowym Brembo.

 

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze