Twój blog motoryzacyjny

Liczby tygodnia #51

W zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia m.in. o rekordowych targach ProfiAuto Show, wyścigu do chmur Bentleya Bentaygi oraz supermocnym Astonie Martinie.

61 990

Kia Ceed

Nowa Kia Ceed wjechała do salonów. Cieszący się dużą popularnością na polskim rynku koreański kompakt będzie kosztował w podstawowej wersji niecałe 62 000 zł. W tej cenie otrzymamy już pojazd przyzwoicie wyposażony: z światłami do jazdy dziennej w technologii LED, elektrycznymi szybami, manualną klimatyzacją, a także m.in. z asystentem utrzymania pasa ruchu, systemem ostrzegania o zmęczeniu kierowcy i systemem automatycznego hamowania. Podstawową jednostkę stanowi 100-konny silnik 1.4 MPI, z którym współpracuje 6-biegowa manualna przekładnia.

107

Bentayga z rekordem

W grupie Volkswagena trwa wewnętrzna bitwa o tytuł najszybszego SUV-a na świecie. Debiut Urusa przyćmił na chwile aspiracje Bentaygi do tego tytułu, ale teraz na prowadzenie znowu wysuwa się potężny SUV Bentleya. Kilka dni temu Rhys Millen za jego kierownicą pokonał trasę wyścigu Pikes Peak w rekordowym czasie 10 minut i 49,9 sekundy, uzyskując średnią prędkość przejazdu 107 km/h. Jest to oczywiście najlepszy wynik w kategorii SUV-ów. Poprzedni rezultat należał do Paula Dallenbacha w Range Roverze Sport i wynosił 12 minut i 35,6 sekundy.

Co może być zaskoczeniem dla wielu, rekordowa Bentayga przeszła bardzo niewielką modyfikację względem fabrycznej wersji. Auto otrzymało klatkę bezpieczeństwa, nowy wydech oraz sportowe opony Pirelli. Producent zamontował również lepiej dopasowane fotele przednie, całkowicie rezygnując z tylnych. Układ napędowy pozostał nietknięty.

Z okazji ustanowienia rekordu Bentley zamierza wypuścić 10 egzemplarzy w limitowanej edycji z pakietem stylistycznym Mullinera.

150

ProfiAuto Show 2018

Rekord padł także na targach ProfiAuto Show. 15. edycja największej imprezy branżowej na Śląsku przyciągnęła ponad 40 000 gości z całej Polski. W tegorocznych targach, którym przyświecało hasło „Era Nowej Motoryzacji” uczestniczyło aż 150 wystawców – koncernów motoryzacyjnych, producentów części, akcesoriów i wyposażenia warsztatowego. Na dwudziestu tysiącach metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz hali widowiskowej Spodek mogliśmy zapoznać się z nowinkami produktowymi i najnowszymi rozwiązaniami dla warsztatów. Nie zabrakło specjalistycznych szkoleń i prelekcji, licznych konkursów oraz spotkań z gwiazdami.

725

DBS Superleggera

James Bond powinien być zadowolony – zadebiutował Aston Martin DBS Superleggera, który jest najmocniejszym seryjnym modelem w historii brytyjskiej marki. Pod maską skrywa podwójnie turbodoładowaną jednostkę V12 o pojemności 5,2 l i mocy 725 KM. Jego cena – 275 000 euro w Niemczech czyni z niego ciekawą alternatywę dla Ferrari 812 Superfast.


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze