Twój blog motoryzacyjny

Tesla, którą zmontujesz sobie sam

Elon Musk, szef Tesli Motors, rozważa możliwość dopuszczenia klientów do linii montażowej auta.

Tesla Motors

CEO Tesli Motors swoim pomysłem podzielił się na twitterze. Zwiedzający kalifornijską fabrykę w ramach wykupionej opcji mieliby uczestniczyć w procesie budowy elektrycznego pojazdu. Musk dostrzega w swoim pomyśle walory edukacyjne, jak i świetną zabawę. Któż będąc dzieckiem nie marzył właśnie o czymś takim?

Pomysł nie taki szalony, jak się z pozoru wydaje

Tesla

Zwiedzanie zakładów produkcyjnych stało się wyjątkowo popularne w ostatnich latach i wielu producentów aut ma taki punkt w swoich ofertach. W cenie biletu najczęściej możemy wysłuchać historii miejsca i przyjrzeć się z bliska poszczególnym fazom produkcji samochodu.

Są jednak firmy, które wychodzą poza standardowe zwiedzanie z przewodnikiem. Na przykład Chevrolet stworzył program Corvette Engine Build Experience. Pod nadzorem wykwalifikowanego inżyniera klienci marki mogą samodzielnie złożyć potężny silnik V8, który następnie trafia do ich pojazdów (mowa o modelach ZR1 lub Z06). Taka przyjemność kosztuje ponad 5000 dolarów, mimo to znajdują się chętni.

Czy Tesla Motors rzeczywiście zdecyduje się na podobny krok?

Tesla Motors

Realizacja takiego pomysłu, jak zauważył Musk, może być skomplikowana od strony organizacyjnej. No bo tak: przyszły właściciel Tesli musiałby odwiedzić fabrykę na konkretnym etapie montażu swojego auta, co wymaga odpowiedniego zaplanowania. I nawet jeśli miałby tylko zamocować zderzak, to musiałby przejść na szybko szkolenie, co z kolei wiąże się z czasem.

Z drugiej strony Elon Musk udowodnił wielokrotnie, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, a żywiołowa reakcja fanów marki w sieci może być kluczowa przy podjęciu ostatecznej decyzji.

Zdjęcia: Tesla


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze