Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2018

W sobotę i niedzielę Katowice zostały zaanektowane przez przedstawicieli czołowych marek z branży automotive. W sumie jest tak co roku, ale ten rok był wyjątkowy z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze: to 15. jubileuszowa edycja targów ProfiAuto. Po drugie – tak szerokiej oferty jeszcze nie było.

Targi pod szyldem: Era Nowej Motoryzacji

Wyobraźcie to sobie: ponad 140 wystawienniczych stoisk w jednym miejscu. 140 punktów, które tworzą ważną sieć na mapie firm z branży automotive. Absolutna czołówka, jeśli chodzi o rynek części zamiennych, akcesoriów i wyposażenia warsztatów.

Myślisz o tarczach hamulcowych – jest Zimmermann. Myślisz o klimatyzacji – z tortu wyskakuje duński Nissens. Purflux, który od kilkudziesięciu lat projektuje i wdraża systemy filtracyjne oraz systemy chłodzenia silnika też jest obecny. Denso, Kamoka, ATE czy Mann-Filter – jak zwykle na posterunku. Giganci: Bosch, Valeo, Brembo – również nie zawiedli. Można tak wymieniać długo.

Na 8 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni Międzynarodowego Centrum Kongresowego udało się zgromadzić najważniejszych producentów części, bez których trudno sobie dzisiaj wyobrazić współczesny świat czterech kółek. To właśnie oni wprowadzą nas w Erę Nowej Motoryzacji. I to oni będą ją kształtować
w najbliższych latach.

Można było porozmawiać z ludźmi z branży, wymienić poglądy, a na stoiskach producentów wyposażenia warsztatowego przetestować wybrane narzędzia. Tak było m.in. na stoisku Hella Gutmann Solutions, gdzie mechanicy mieli szansę zapoznać się z nowym testerem diagnostycznym mega macs 77.

To miasto w mieście funkcjonowało przez kilka godzin na szczególnych zasadach. Jego rytm wyznaczały panele dyskusyjne, prezentacje najnowszych produktów, konkursy z nagrodami i specjalistyczne szkolenia
z zakresu nowoczesnej diagnostyki i obsługi aut.

Szkolenia to od lat stały i mocny punkt targów motoryzacyjnych ProfiAuto

 

Wielu przyjezdnych ceni najbardziej wartość edukacyjną katowickiej imprezy. W tym roku odwiedzający mogli zapoznać się m.in. z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi w układach chłodzenia (Hepu), czy też zdobyć wiedzę na temat regeneracji filtrów DPF/FAP (Advanpure).

Magneti Marelli szkoliło z obsługi automatycznych skrzyń biegów, Bosch skupił się m.in. na kalibracji systemów asystentów kierowcy ADAS w samochodach osobowych, a Mahle kształcił w temacie zarządzania ciepłem w pojeździe.

Nie zabrakło szkoleń przygotowanych przez Delphi Technologies (systemy Common Rail), czy edukacyjnych warsztatów działu Moto Profil w temacie obsługi serwisowej pojazdów elektrycznych, które chyba najlepiej wpisują się w hasło Era Nowej Motoryzacji.

W sumie odbyło się kilkadziesiąt szkoleń i paneli dyskusyjnych, w których uczestniczyło kilka tysięcy osób.

Gwiazdy na ProfiAuto Show

Na targach nie zabrakło gwiazd i osób związanych z telewizją. Krzysztof Hołowczyc, Maciej Wisławski, czy Adam Małysz chętnie pozowali do zdjęć. Można było przybić piątkę z rajdowym mistrzem Europy, Kajetanem Kajetanowiczem, sfotografować się z Karoliną Pilarczyk na tle jej driftowozu, czy zamienić kilka zdań z najpopularniejszym mechanikiem samochodowym w Polsce, Adamem Klimkiem. W formie byli też dziennikarze z TVN Turbo – Rafał Jemielita i Adam Kornacki.

 

Na płycie głównej Spodka znajdowała się strefa supersamochodów

Atrakcją targów było Volvo XC40, które zwyciężyło w tegorocznym plebiscycie Car of the Year 2018.

Mercedes pokazał nową zdigitalizowaną klasę A oraz luksusowego pickupa – Klasę X.

Lexus wystąpił z pięknym modelem LC500h. Taki sam tylko w czerwieni pozował miesiąc temu na krakowskich targach.

Amerykańską motoryzację reprezentowały takie marki, jak Dodge i Chevrolet.

Był i Mustang w kolorze złota.

Tesla Motors zagościła na targach po raz pierwszy ze skrzydlatym Modelem X.

Byli też przedstawiciele „szybkich i wściekłych”:

Show, czyli wartość dodana targów

Targi motoryzacyjne ProfiAuto mają w nazwie show. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się m.in. liczne koncerty muzyczne, drift, widowiskowe pokazy jazdy na jednym kole, konkursy samochodów RC, tor kartingowy, utrzymane w mundialowym klimacie rzuty CAR-ne, taneczne show Tesli, czy też popisy Bikini Car Wash. Prawdziwy zawrót głowy. Na szczęście można było też zrelaksować się i odpocząć przez chwilę w motoryzacyjnym kinie.

 

 

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Komentarze