Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Skoda Kodiaq RS – co o niej wiemy?

„Szybki 7-osobowy SUV z dieslem”. To była tylko kwestia czasu, by taka nisza powstała.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


O tym, że oferta Skody powiększy się o Kodiaqa RS, wiadomo było już od zeszłego roku. Rekordowy czas wykręcony przez Sabine Schmitz za kółkiem zakamuflowanego Kodiaqa RS na Nurburgringu (wspominałem o tym tutaj) przypomniał tylko o zbliżającym się debiucie.

Diesel pod maską

Skoda Kodiaq RS

Pod maskę trafi prawdopodobnie 4-cylindrowy silnik wysokoprężny BiTDI o pojemności 2 l. Moc nie została jeszcze potwierdzona, ale nieoficjalne źródła donoszą, że będzie to 240 koni. Maksymalny moment obrotowy wyniesie 500 Nm (dostępny już od 1750 obr./min.).

Wyposażony w taką jednostkę topowy Passat przyspiesza do setki w ok. 6,3 s i rozwija maksymalną prędkość 240 km/h. Osiągi Kodiaqa RS, uwzględniając jego masę i rozmiary, będą nieznacznie odbiegać od tego wyniku.

Brak manualnej skrzyni

Sportowa odmiana SUV-a będzie miała w standardzie napęd na 4 koła, zawieszenie adaptacyjne DCC z wyborem trybu jazdy oraz automatyczną skrzynię dwusprzęgłową DSG. Manualna przekładnia nie jest przewidziana.

Kodiaq RS

Z zewnątrz Skodę Kodiaq RS będzie można poznać po nowych czarnych zderzakach i relingach dachowych oraz czarnej sportowej feldze. Prawdopodobnie w zderzaku znajdą się dodatkowe otwory wentylacyjne. We wnętrzu można spodziewać się sportowych foteli, Alcantary, a także większości funkcji, które są już dostępne w standardowym modelu.

Czeski SUV zadebiutuje przed szeroką publicznością już w październiku na salonie samochodowym w Paryżu. Bliżej jesieni poznamy też jego cenę. Jedno jest pewne – Skoda Kodiaq RS będzie ciekawą alternatywą dla bardzo drogiego 7-osobowego Audi SQ7 (4 l V8 TDI o mocy 435 KM i momencie 900 Nm).

 

Zdjęcia: motor1.com

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze