Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Nowe Suzuki Jimny

Suzuki Jimny trudno pomylić z czymkolwiek innym. Kanciasta i zarazem surowa sylwetka, krótkie zwisy oraz zapasowe koło na tylnej klapie to jego cechy charakterystyczne. Niezawodna terenówka, dostępna na rynku od 2 dekad, doczekała się w końcu swojego następcy.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Jimny

Kiedy dowiedziałem się, że szykowana jest kolejna generacja Jimny, miałem tylko nadzieję, że Japończycy nie ulegną pokusie, by coś w tym wizerunku zmienić. Tu wydłużyć, tam odjąć, a po całości zaokrąglić. Na szczęście nic takiego nie nastąpiło. Jimny przeszedł pewną metamorfozę (m.in. pojawiły się nowe okrągłe lampy a la Jeep Renegade), ale generalnie jego nadwozie zachowało swój siermiężnie uroczy styl.

Co innego wnętrze, w przypadku którego producent poszedł z duchem czasu

Jimny

Deska rozdzielcza została przeprojektowana, tak by zmieścił się ekran dotykowy do obsługi systemu multimedialnego. Na wyposażeniu znalazła się automatyczna klimatyzacja, tempomat, elektryczne szyby, regulowane lusterka, a także system hamowania awaryjnego. W nowym Jimny nie zabrakło również licznych schowków, zwiększających praktyczność pojazdu.

Kilka opcji koloru nadwozia

Suzuki Jimny

Po raz pierwszy japońska terenówka będzie dostępna w 3 dwukolorowych opcjach nadwozia. Szczególnie w odcieniu Kinetic Yellow świetnie wygląda.

Suzuki Jimny nic nie straciło ze swoich zdolności terenowych

Jimny

Nadal jest to dzielna terenówka zbudowana na ramie, z reduktorem, dużym prześwitem i sztywnymi mostami. W standardzie będzie oferowana z napędem na 4 koła AllGrip.

Silniki nie są jeszcze znane

Jimny

Z nieoficjalnego źródła wiemy, że w Europie Jimny będzie można kupić z 3-cylindrową jednostką o pojemności 1,5 l. Na rynku japońskim terenówka otrzyma doładowany silnik o pojemności 0,66 l. O dieslach nic nie wiadomo. Więcej szczegółów poznamy zapewne 5 lipca, kiedy odbędzie się oficjalna premiera auta.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze