Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Porsche 911 Speedster z okazji 70-lecia auta sportowego

Porsche świętuje 70. rocznicę powstania pierwszego speedstera 356. Z tej okazji zaprezentowało niezwykły koncept, który ma dużą szansę trafić do produkcji.


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019


Porsche Speedster

Porsche 911 Speedster odzwierciedla design pierwszych egzemplarzy Porsche 356 Speedster. Cechuje się dwukolorowym malowaniem i krótszą, bardziej wygiętą szybą przednią. Również boczne szyby postanowiono skrócić.

911 Peedster

Najpiękniejsze w tym koncepcie są detale nawiązujące do aut wyścigowych z lat 50.: chromowane boczne lusterka, wlew paliwa umieszczony na środku maski, czy poprawione klosze reflektorów ze znakiem X.

Porsche Speedster

Producent postawił także na 21-calowe obręcze kół marki Fuchs i materiałowy dach składany elektrycznie. Zrezygnował za to całkowicie z tylnych ciasnych siedzeń.

Auto dla purystów

Porsche Speedster

Nie znajdziemy w Porsche 911 Speedster nawigacji, klimatyzacji ani systemu audio. To z jednej strony ukłon w stronę historycznego pojazdu, z drugiej – chęć uczynienia Speedstera jak najlżejszym.

Porsche Speedster

W minimalistycznym wnętrzu kubełkowe siedzenia z włókna węglowego połączono z jasnobrązową skórą.

Porsche Speedster

Podwozie wykorzystuje rozwiązania z GT3, a za napęd odpowiada 6-cylindrowy boxer o mocy 500 KM,
o którym wiadomo, że kręci się do 9000 obr./min. Z jednostką połączono manualną skrzynię biegów.

Ostateczna decyzja o produkcji Porsche 911 Speedster zostanie podjęta w najbliższych miesiącach.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze