Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #48

Za 48. zestawieniem najciekawszych liczb tygodnia stoją duże pieniądze i dwa niemieckie SUV-y. Zapraszam.

70

Ferrari 250 GTO

70 milionów dolarów to suma, którą trudno sobie tak po prostu zwizualizować. Za takie pieniądze można kupić aż 215 egzemplarzy nowego Rolls-Royce’a Cullinana albo ograniczyć się do 26 sztuk Bugatti Chiron (co oznacza wykupienie ponad 1/3 rocznej produkcji). Ale można też zainwestować w jeden samochód – np. Ferrari 250 GTO z 1963 roku. Tak zrobił David MacNeil, właściciel firmy Weather Tech, który nabył włoskiego klasyka od niemieckiego kolekcjonera. Zawarta transakcja została ogłoszono w mediach w miniony weekend i uczyniła z Ferrari 250 GTO najdrożej sprzedany samochód w historii motoryzacji.

200

X5

Czwarta generacja BMW X5 G05 zadebiutuje pod koniec 2018 roku. Zastąpi model o kodzie F15, który jest dostępny na rynku od 2013 roku. Nowa odsłona SUV-a z Bawarii będzie większa od poprzednika, ale pomimo tego producent obiecuje redukcję masy nawet o 200 kilogramów (w zależności od silnika i wersji wyposażenia). Przyczynić do tego ma się nowa platforma CLAR, zastosowana już w BMW serii 5.

1

Alfa Romeo Mole

Studio projektowe Umberto Palermo Design na bryle Alfy Romeo 4C stworzyło bardzo oryginalny projekt, którego pełna nazwa wygląda tak: Alfa Romeo Mole Costruzione Artigianale 001.

Alfa Romeo

W tego typu przeróbkach zawsze istnieje ryzyko, że coś nie wyjdzie, tak jak powinno, bo styliści wpadną w pułapkę własnej wyobraźni i zwyczajnie przeszarżują. Na szczęście w tym przypadku nic takiego się nie stało. Koncept wygląda świetnie, a tył auta – z przeprojektowanymi światłami oraz pokrywą z nacięciami w miejscu wąskiej szyby – wręcz kosmicznie. Szkoda tylko, że jest to jednorazowy projekt bez szans nawet na limitowaną produkcję.

39

SUV Audi Q8

Zdjęcia nowej generacji BMW X5 to nie jedyna sensacja minionego tygodnia. Niespodziewanie Audi pokazało całkowicie nowy model Q8. Na pokładzie prawie 5-metrowego SUV-a znajdziemy mnóstwo najnowszych rozwiązań technicznych i aż 39 systemów wspomagających kierowcę. Nabywca auta będzie mógł skorzystać m.in. z funkcji automatycznego parkowania w garażu. Sprzedaż ruszy w trzecim kwartale 2018 roku.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Komentarze