Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Lamborghini Urus made in China, czyli Huansu C60 Hyosow

Lamborghini Urus doczekało się swojej chińskiej kopii. Nie jest to klon w skali 1 do 1, ale podobieństwo do włoskiego SUV-a jest zauważalne. Nazywa się Huansu C60 Hyosow, a za jego produkcją stoi firma Beiqi Yinxiang Automobile.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Pamiętacie Landwinda X7, który jest wierną kopią Range Rovera Evoque? Chińczycy bardzo dokładnie odwzorowali stylistykę brytyjskiego SUV-a. W przypadku Urusa zachowali większą powściągliwość w klonowaniu, co ostatecznie pojazdowi wyszło na dobre – nie wygląda tak źle.

Z przodu Urus, z tyłu Cayenne

Chinski klon Lamborghini Urus

Huansu C60 Hyosow ma łagodniej poprowadzoną linię nadwozia w stosunku do oryginału. Nie jest tak kanciaste, a jego przednie reflektory wyróżniają się prostszym kształtem. Z kolei z tyłu ma więcej z Porsche Cayenne niż z Lambo.

Huansu C60 Hyosow

Pod maską podobieństw już nie znajdziemy żadnych. Chiński SUV otrzymał 4-cylindrową 2-litrową turbodoładowaną jednostkę, która generuje 195 KM. Dla porównania, Lamborghini Urus napędzane jest 4-litrowym V8 biturbo o mocy 650 KM i 850 Nm. Umożliwia to rozpędzenie się do setki w 3,6 s i jazdę z maksymalną prędkością 300 km/h. Trudno oczekiwać takiej wydajności od chińskiego sobowtóra.

C60 Hyosow bardziej praktyczny

Chiński SUV ma jednak pewną przewagę nad Urusem. W zależności od wersji wyposażenia będzie mogło nim podróżować nawet 7 osób. SUV Lamborghini przewiezie maksymalnie 4 osoby.

Znacznie tańszy od pierwowzoru

C60 Hyosow

Atutem jest też cena. Podczas gdy Urus kosztuje ok. 200 000 dolarów, cena Huansu C60 Hyosow będzie kształtować się między 15 000 a 24 000 dolarów. Oficjalna premiera SUV-a przewidziana jest na 6 czerwca na pokazie motoryzacyjnym w Chongqing, wkrótce potem auto trafi do chińskich salonów.

Będzie hit?

Biorąc pod uwagę niezwykłą chłonność chińskiego rynku i panujące przyzwolenie społeczne na kopiowanie i podrabianie czołowych marek, Huansu C60 Hyosow jest skazany na sukces.

 

 

Źródło: carnewschina.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze