Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Lamborghini Urus made in China, czyli Huansu C60 Hyosow

Lamborghini Urus doczekało się swojej chińskiej kopii. Nie jest to klon w skali 1 do 1, ale podobieństwo do włoskiego SUV-a jest zauważalne. Nazywa się Huansu C60 Hyosow, a za jego produkcją stoi firma Beiqi Yinxiang Automobile.


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019

  

Pamiętacie Landwinda X7, który jest wierną kopią Range Rovera Evoque? Chińczycy bardzo dokładnie odwzorowali stylistykę brytyjskiego SUV-a. W przypadku Urusa zachowali większą powściągliwość w klonowaniu, co ostatecznie pojazdowi wyszło na dobre – nie wygląda tak źle.

Z przodu Urus, z tyłu Cayenne

Chinski klon Lamborghini Urus

Huansu C60 Hyosow ma łagodniej poprowadzoną linię nadwozia w stosunku do oryginału. Nie jest tak kanciaste, a jego przednie reflektory wyróżniają się prostszym kształtem. Z kolei z tyłu ma więcej z Porsche Cayenne niż z Lambo.

Huansu C60 Hyosow

Pod maską podobieństw już nie znajdziemy żadnych. Chiński SUV otrzymał 4-cylindrową 2-litrową turbodoładowaną jednostkę, która generuje 195 KM. Dla porównania, Lamborghini Urus napędzane jest 4-litrowym V8 biturbo o mocy 650 KM i 850 Nm. Umożliwia to rozpędzenie się do setki w 3,6 s i jazdę z maksymalną prędkością 300 km/h. Trudno oczekiwać takiej wydajności od chińskiego sobowtóra.

C60 Hyosow bardziej praktyczny

Chiński SUV ma jednak pewną przewagę nad Urusem. W zależności od wersji wyposażenia będzie mogło nim podróżować nawet 7 osób. SUV Lamborghini przewiezie maksymalnie 4 osoby.

Znacznie tańszy od pierwowzoru

C60 Hyosow

Atutem jest też cena. Podczas gdy Urus kosztuje ok. 200 000 dolarów, cena Huansu C60 Hyosow będzie kształtować się między 15 000 a 24 000 dolarów. Oficjalna premiera SUV-a przewidziana jest na 6 czerwca na pokazie motoryzacyjnym w Chongqing, wkrótce potem auto trafi do chińskich salonów.

Będzie hit?

Biorąc pod uwagę niezwykłą chłonność chińskiego rynku i panujące przyzwolenie społeczne na kopiowanie i podrabianie czołowych marek, Huansu C60 Hyosow jest skazany na sukces.

 

 

Źródło: carnewschina.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze