Twój blog motoryzacyjny

BMW M8 Gran Coupe na Concorso d’Eleganza Villa d’Este (video)

Oryginalne studium koncepcyjne BMW M8 Gran Coupe od czasu swojego debiutu na genewskich targach pełni rolę auta demonstracyjnego na objazdowych imprezach motoryzacyjnych. Ostatnio swoją muskularną sylwetkę prężyło nad brzegiem jeziora Como w Lombardii.

Coroczna impreza Concorso d’Eleganza Villa d’Este we Włoszech jest zawsze gwarancją obecności wyjątkowych pojazdów, a BMW M8 Gran Coupe z pewnością się do nich zalicza.

Czterodrzwiowe coupe z Bawarii wyróżnia się agresywną stylistyką. Można je porównać do dobrze zbudowanego atlety, którego atutem jest wszechstronność. Przebiegnie setkę w niezłym czasie, sprawdzi się na dłuższym dystansie, a na bankiecie w obcisłej koszulce podkreślającej wyrzeźbiony kaloryfer przyciągnie najwięcej spojrzeń.

BMW M8 Gran Coupe

Już sam przód z ogromnymi wlotami powietrza i szerokim, nisko opadającym grillem mówi nam, że mamy do czynienia z „mocnym graczem”. M8 Gran Coupe ma karbonowy dach, aerodynamicznie ukształtowane lusterka i 21-calowe obręcze kół ze stopów lekkich. Żółte lampy nawiązują do wyścigowego M8 GTE.

Pod maską jeszcze nic nie jest pewne. Najczęściej spekuluje się o 4,4-litrowym silniku V8 biturbo o mocy od 600 do 650 KM, sprzężonym z 8-stopniową automatyczną przekładnią i systemem xDrive. Nie brakuje również głosów, że za napęd będzie odpowiadać podwójnie turbodoładowana jednostka V12 z M760Li.

Adrian van Hooydonk, projektant BMW, mówi, że M8 Gran Coupe reprezentuje nową formę luksusu: ekstremalnie sportową, ekstrawagancką i zarazem polaryzującą opinię publiczną. Mało jest jednak prawdopodobne, by auto bez zmian stylistycznych weszło do produkcji. O tym, jak bardzo jego charakter zostanie złagodzony przekonamy się w przyszłym roku podczas oficjalnej premiery. Do salonów M8 Gran Coupe wjedzie nie wcześniej niż w 2020 roku.

 

 

Zdjęcia: bmwblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze