Twój blog motoryzacyjny

Skonfiguruj swojego Rolls-Royce’a Cullinana

Cena wyjściowa prawdopodobnie najbardziej luksusowego SUV-a na świecie to 325 000 dolarów. Na szczęście jego konfiguracja w sieci nic nie kosztuje, za to jest świetną zabawą na pochmurny dzień.

Na początku kolor nadwozia. Tu sprawa jest prosta. Wybieram błękitny „Iguazu Blue”.

Coachline – stawiam na podwójną linię w kolorze złotym.

Charakterystyczna linia ciągnąca się wzdłuż nadwozia jest niezwykle istotnym detalem. Za jej stworzenie odpowiada od lat jeden człowiek – Mr Mark Court. To żmudny i trwający 3 godziny proces, głównie dlatego, że linię maluje się odręcznie. Na wyobraźnię działa też fakt, że pan „rączka z Goodwood”, tak bywa nazywany Court, do pracy używa specjalnego pędzla z długiego włosia z ogona wiewiórki. Ciekawe, co na to ekolodzy…

Decyduję się również na satynowe wykończenie maski i akcenty ze stali nierdzewnej. Czyli na bogato.

Nie można zapomnieć o figurce Spirit of Ecstasy.

Legendarny emblemat może być wykonany m.in. z czystego srebra lub z poliwęglanu z opcją podświetlenia. Wybieram niestandardową figurkę ze złota. Bo jak mawiał filmowy klasyk – język złota to jedyne esperanto.

Personalizacja wnętrza jest prawdziwą zabawą.

Musimy wybrać m.in. kolor skórzanej tapicerki, czy rodzaj i wzór drewna, które trafi na deskę rozdzielczą i boczki drzwi. Nasz indywidualny styl podkreślą liczne detale, takie jak kolorowa kierownica lub wyszyte inicjały na zagłówkach foteli. We wnętrzu odstępuję od ekstrawagancji i skłaniam się ku stonowanej kolorystyce, wyposażając kabinę w dywaniki z owczej wełny i gustowny zegarek.

Rezygnuję też z podświetlanych nakładek na progi na rzecz klasycznych z wygrawerowaną nazwą Cullinan.

Nie zaznaczam opcji z elektronicznie wysuwanym hakiem, choć jest taka możliwość. A jeśli chodzi o bagażnik – wyposażam go dodatkowo w wygodny schowek do przewożenia drobnych przedmiotów.

Oczywiście konfigurator online nie wyczerpuje wszystkich możliwości personalizacji naszego Cullinana.

To dopiero początek przygody, którą możemy kontynuować w dziale Bespoke Design Rolls-Royce’a. Warto wiedzieć, że brytyjska marka ma w ofercie aż 44 000 odcieni lakieru nadwozia i ponad 20 000 różnych kombinacji wykończenia wnętrza. Bez wizyty w Goodood się zatem nie obejdzie.

 

Źródło: Rolls-Royce


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze