Twój blog motoryzacyjny

Honda Civic Type R w wersji pickup – takie rzeczy tylko w Swindon

Specjaliści Hondy z działu Inżynierii Produktu w fabryce w Swindon przerobili przedprodukcyjną Hondę Type R w… pickupa. I chociaż jest on całkowicie bez sensu, to ma swój urok.

Modyfikacja wymagała pozbycia się tylnych drzwi i części dachu aż do słupka B. Tylne skrzydło zostało zachowane i wraz z klapą jest ruchome, co zapewnia swobodny dostęp do przestrzeni ładunkowej.

Dwie kosiarki zmieszczą się bez większego problemu.

Układ napędowy, zawieszenie i skrzynia biegów pozostały nienaruszone względem standardowej wersji Hondy Civic Type R. A to oznacza, że pod maską pracuje 2-litrowa jednostka i-VTEC Turbo o mocy 320 KM i momencie obrotowym 400 Nm, z którą współpracuje 6-biegowa manualna przekładnia.

Honda szacuje, że Projekt P, bo tak inżynierowie ochrzcili swoje dzieło, przyspiesza do setki w czasie krótszym niż 6 sekund i może osiągnąć prędkość maksymalną 265 km/h.

Szanse na ujrzenie tego auta na ulicy są niestety zerowe – Honda nie planuje wprowadzenie Type R-a w wersji pickup do produkcji. Możliwe jednak, że sprawdzi jego możliwości na Nurburgringu. W zeszłym roku w kwietniu jeszcze tuż przed oficjalnym debiutem najnowszy Type R na Północnej Pętli toru wykręcił znakomity czas: 7 minut i 43,8 sekundy, detronizując Golfa GTI Clubsport S (o 3 sekundy) i stając się klasą samą dla siebie (w kategorii aut z napędem na przednią oś). Najszybszy przednionapędowy pickup na świecie to również byłoby coś!

 

Zdjęcia: autocar.co.uk

Przeczytaj również: Honda Civic hatchback 2022


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze