Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

5 ciekawych rozwiązań we współczesnych pojazdach

W motoryzacji nie zawsze funkcjonalność idzie w parze ze stylistyką. Zaprezentowane poniżej rozwiązania w większości są jednak i funkcjonalne i dopracowane pod względem designu. Budzą też jednoznaczne skojarzenia z konkretną marką. I co jest istotne – podnoszą poziom komfortu podróżujących autem.


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019

  

Skoda i Simply Clever

Simply Clever

Filozofia Simply Clever Skody sprowadza się do prostych i bardzo funkcjonalnych rozwiązań organizujących przestrzeń pojazdu. Należą do nich wszelkiego rodzaju schowki, ograniczniki montowane do podłogi, haczyki, czy siatki zabezpieczające bagaże. Takim sprytnym gadżetem jest również skrobaczka umieszczona pod klapką wlewu paliwa.

Rolls-Royce i schowek na parasol

Rolls-Royce

Ok, w wybranych modelach Skody też można znaleźć parasol schowany w przednich drzwiach, ale to Rolls-Royce, który od zawsze dbał o najmniejsze detale i komfort podróżujących, jest prekursorem tego rozwiązania. Parasol ukryty w specjalnie zaprojektowanym w tym celu wentylowanym schowku można znaleźć w takich modelach, jak Phantom, Ghost, czy Wraith.

Honda i Magic Seats

Magic Seats Hondy

Magic Seats to znak rozpoznawczy Hondy i dowód na to, że genialność tkwi w prostocie. Funkcjonalne rozwiązanie składania tylnej kanapy sprawdza się szczególnie w sytuacji, gdy potrzebujemy przewieźć przedmioty o większych gabarytach lub dodatkowy bagaż. Doceni je każdy właściciel Hondy Jazz.

Mercedes i Airscarf

Airscarf

System ogrzewania szyi i karku zaprojektowany w zagłówkach foteli kabrioletów ma za zadanie zapewniać lepszą regulację temperatury od tradycyjnych otworów wentylacyjnych. Również pod względem stylistycznym prezentuje się znakomicie. Daimler miał jednak z powodu Airscarfa spore kłopoty, bo okazało się, że prawa do patentu posiada Ludwig Schatzinger. Po wieloletniej batalii sądowej niemiecki koncern musiał wycofać się z tego rozwiązania i zapłacić wielomilionowe odszkodowanie właścicielowi patentu. Najciekawsze jest to, że prawa patentowe wygasły z dniem 25 grudnia 2016 roku i Mercedes mógł wrócić do stosowania systemu Airscarf już całkowicie legalnie.

Tesla Motors i wysuwane klamki

Wysuwane automatycznie klami w Tesli

Automatycznie wysuwane klamki to bardziej „ficzer”, który nie ma wyjątkowego przełożenia na praktyczność. Ale robi wrażenie. Kojarzy się z Teslą Motors i w jakimś sensie definiuje podejście koncernu Muska do eksploracji niestandardowych rozwiązań. Szkoda tylko, że podobno mechanizm jest dość awaryjny. Czy jest tu jakiś właściciel Tesli, który może to potwierdzić?

 

Zdjęcia: Skoda, drivetribe.com, dowhonda.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze