Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #46

W zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia m.in. o Corsie GSi oraz zawrotnych cenach, jakie na aukcjach osiąga Dodge Challenger Demon. Zapraszam.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


150

Usportowiona Corsa GSi

Lada chwila nadjedzie mocny hot hatch OplaCorsa GSi. Opel ujawnił, co znajdziemy pod jego maską. To 1,4-litrowa turbodoładowana jednostka, która generuje 150 KM i 220 Nm momentu obrotowego. Z silnikiem połączono 6-biegową manualną skrzynię, która charakteryzuje się krótkimi przełożeniami, oferując niezłą dynamikę szczególnie na „dwójce” i „trójce”. Według producenta Corsa GSi przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,9 s i może jechać z prędkością maksymalną 207 km/h. Na uwagę zasługuje zawieszenie, które przeniesiono z wersji OPC – dlatego jazda w zakrętach ma być mocną stroną usportowionej Corsy. Cena auta pozostaje nieznana.

2,8

Hennessey pozdrowił swoich fanów kolejną filmową laurką. Tuner z Teksasu zmodyfikował Jeepa Grand Cherokee Trackhawk i podniósł jego moc z 707 KM do 1012 KM. A później zrobił to co zawsze się robi w takich sytuacjach: umieścił w środku kierowcę i kazał mu wcisnąć gaz w podłogę. W efekcie Trackhawk osiągnął setkę w 2,8 s i pokonał dystans 1/4 mili w 10,7 s., rozpędzając się w tym czasie do 212.4 km/h.

550 000

Kiedy w zeszłym roku debiutował Dodge Challenger DEMON, jego cena nie przekraczała 100 000 dolarów. Produkcja auta jest mocno limitowana (3300 sztuk), dlatego można było się spodziewać, że cena Demona pójdzie w górę, a wielu nabywców podejdzie do zakupionego pojazdu jak do inwestycji.

Demon na aukcji

Pierwsi z nich postanowili już spieniężyć szybkiego muscle cara. Na aukcjach i zagranicznych portalach można znaleźć egzemplarze, które sięgają 150 000 dolarów, ale są też „rodzynki” wyceniane na ponad 500 000 zielonych, co jest już chyba grubą przesadą. Dla porównania, za taką kwotę można kupić Rolls-Royce’a Cullinana razem z Mercedesem G550 4×4 w pakiecie.

130

Tesla Model X holuje Boeinga

Tesla Motors ma problemy z produkcją Modelu 3 (opóźnienia), ale nie ma problemów z biciem rekordów Guinnessa i promocją marki w świecie. Elektryczny SUV Model X P100D wziął na hol ponad 130-tonowego Boeinga 787-9 Dreamliner i przeciągnął po pasie lotniczym w Melbourne na odległość 305 metrów. Okazją do tak spektakularnej akcji było oficjalne rozpoczęcie współpracy pomiędzy liniami lotniczymi Qantas i firmą Muska. W ramach umowy powstaną darmowe stacje ładowania dla aut Tesli przy kliku parkingach należących do linii Qantas.

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze