Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Zadebiutował Aston Martin DB11 AMR. Co o nim wiadomo?

Niespełna 2 lata po debiucie modelu DB11 Aston Martin wprowadza do rodziny jego mocniejszy wariant ze znaczkiem AMR. Pojazd zorientowany jest na wydajność i osiągi.

V12 o zwiększonej mocy

Aston Martin DB11 AMR

5,2-litrowy podwójnie doładowany motor V12 z DB11 odznaczał się mocą 608 KM i momentem obrotowym 700 Nm. Aston Martin DB11 AMR wykorzystuje tę samą jednostkę, która jednak po modyfikacji generuje aż 639 KM. Całość trafia na koła za sprawą 8-biegowej również poprawionej automatycznej przekładni. Nie powinny zatem nikogo dziwić lepsze osiągi. Przyspieszenie do setki zajmuje tylko 3,7 s (więcej o 0,2 s od standardowej wersji), a prędkość maksymalna wynosi 334 km/h (wzrost o 13 km/h).

Zawieszenie bardziej sportowe

DB11 AMR

Aston Martin DB11 AMR ma przyciągać uwagę nie tylko większą mocą. Producent poprawił zawieszenie i wyposażył pojazd w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu oraz adaptacyjne amortyzatory. Zmieniło się również nadwozie upiększone sportowymi akcentami i włóknem węglowym.

We wnętrzu szyk i elegancja w najlepszym wydaniu

Aston Martin DB11 AMR

Wnętrze stanowi połączenie tradycyjnej brytyjskiej elegancji z nowoczesnością wyrażaną m.in. przez dotykowy ekran multimediów. Alcantara sąsiaduje z drewnem, włóknem węglowym i brązową skórą, którą obszyto fotele. Oznaczenia AMR w zagłówkach i listwach progowych podkreślają dumnie, że mamy do czynienia z wersją niezwykłą.

Aston Martin DB11 AMR

Dodatkowo na życzenie Aston Martin doposaży DB11 AMR w kierownicę z łopatkami do zmiany biegów, rozkładany tylny spojler czy osłonę silnika oraz końcówki wydechu wykończone karbonem. Możemy również liczyć na niestandardowy zestaw bagażowy, specjalnie dopasowany pod kolorystykę auta.

Wyjątkowość kosztuje

Aston Martin DB11 AMR

Cena Astona Martina DB11 AMR zaczyna się od 241 000 dolarów w USA. Brytyjczycy będą musieli zapłacić więcej – 201 995 funtów (274 000 dolarów). W tej cenie dostaną jednak edycję specjalną w ciemnozielonym kolorze Sterling Green i z limonkowymi akcentami. Przewidziano 100 egzemplarzy. Sprzedaż ma ruszyć jeszcze tego lata.

 

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Komentarze