Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #45

Zestawienie najciekawszych liczb tygodnia otwiera jej wysokość Rolls-Royce Cullinan. Zapraszam.

540

Cullinan

Debiutujący wczoraj Rolls-Royce Cullinan ma być królem wśród SUV-ów na drodze, ale również poza drogą powinien sobie dobrze radzić. Jego głębokość brodzenia jest ponadprzeciętna i wynosi 540 mm. To więcej od Wranglera (500 mm), czy Jeepa Grand Cherokee (510 mm). Bentley Bentayga – uważany przez wielu za konkurencję Cullinana – też wypada w tej kategorii gorzej – może pokonać maksymalnie 50-centymetrowy bród.

972

Superauto Brabhama - BT62

Światowa rodzina superaut powiększyła się o Brabhama BT62. Nazwa pojazdu pochodzi od założycieli marki – Jacka Brabhama i Rona Tauranaca. Ten pierwszy był świetnym kierowcą i mistrzem Formuły 1, drugi – znakomitym projektantem i inżynierem.

Superauto napędzane wolnossącą jednostką V8 o mocy 710 KM powstało niemal od zera, a przy jego tworzeniu wykorzystano stopy metali lekkich i włókno węglowe. Wpłynęło to na jego wagę – auto waży zaledwie 972 kg na sucho. Osiągów Brabhama nie ujawniono, ale przypuszcza się, że pozostają na poziomie McLarena Senny. Firma pod okiem syna Brabhama – Davida zamierza wypuścić na rynek 70 egzemplarzy, którymi będzie można się ścigać na torze. Cena? Milion funtów plus podatek.

264

Bardzo szybki Golf - GTI TCR

Bardzo szybkiego Golfa pokazał Volkswagen na zlocie fanów GTI nad jeziorem Worthersee w Austrii. Mowa o koncepcyjnym GTI TCR o mocy 290 KM, który może mknąć 264 km/h (bez ogranicznika prędkości). Niemiecki hot-hatch trafi do produkcji pod koniec 2018 roku.

35

UPS pracuje nad elektrycznym modelem

Firma UPS razem z brytyjskim producentem ARRIVAL pracuje nad modelem elektrycznym, który zasili już istniejącą flotę hybryd i aut na prąd służących do przewozu przesyłek. Pojazd ma pudełkowaty kształt oraz cechuje się zasięgiem 240 kilometrów na jednym ładowaniu. Pierwsza partia 35 elektryków specjalnie zaprojektowanych według specyfikacji UPS będzie testowana na ulicach Londynu i Paryża jeszcze w tym roku.

 

Zdjęcia: carscoops.com, motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Komentarze