Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Worthersee i dwa studyjne Volkswageny Golfy

Praktykanci Volkswagena z Wolfsburga i Zwickau przygotowali dwie koncepcyjne wersje modeli na zlot fanów tuningu, który jak co roku odbywa się w Reifnitz nad jeziorem Worthersee w Austrii.


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019


Inicjatywa Volkswagena jest szansą dla młodych studentów do zaprezentowania swoich umiejętności. Praktykanci zyskują doświadczenie z zakresu technologii cyfrowych, projektowania (CAD) i produkcji,
a materiałem, na którym się uczą i eksperymentują są pojazdy z grupy Volkswagena.

Dla niemieckiego koncernu jest to z kolei znakomita reklama oraz możliwość pozyskania do pracy prawdziwych talentów. Wracając jednak do studyjnych modeli, mających stanowić atrakcję zlotu…

Jeden ukierunkowany na wydajność, drugi na wygląd i styl.

Ten pierwszy to Golf GTI Next Level z turbodoładowanym 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 2-litrów, z którego udało się wycisnąć 411 KM. Z jednostką współpracuje 7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów.

Golf GTI

Auto przeszło subtelną modyfikację nadwozia – pojawił się większy od stockowego dyfuzor, a srebrne malowanie zyskało kontrastujące folie w kształcie strzałek. Hatchback został również wyposażony w amortyzatory marki Bilstein oraz 20-calowe kute aluminiowe felgi z Audi R8.

Golf GTI

Wyjątkowa stylistyka znalazła odzwierciedlenie w kabinie pojazdu, w której znajdziemy dwukolorowe fotele z czarną skórą nappa i szarą alcantarę. Dwukolorowa jest również kierownica – wykończona dla kontrastu czerwonymi szwami.

Golf GTi

Młodość rządzi się swoimi prawami, dlatego wisienką na torcie tego projektu jest system audio premium o mocy 2480W z telewizorem LED, który można wykorzystać w grach video. Praktykanci Volkswagena umieścili go w miejscu tylnych foteli.

Golf Variant TGI Gmotion

Variant TGI

Drugim modelem stworzonym na zlot w Austrii – tym razem przez studentów z miasta Zwickau – jest Golf Variant TGI Gmotion z napędem na 4 koła. Pojazd wykorzystuje 1,5-litrowy silnik zasilany gazem ziemnym (CNG) i charakteryzuje się mocą 131 KM.

Golf Variant TGI

Auto ma podwyższone zawieszenie o 40 mm, co wskazuje na pewne zdolności terenowe. Z kolei z zewnątrz wyróżnia się lakierem zapożyczonym z palety Bentleya.

Obydwa pojazdy będzie można oglądać do 12 maja.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze