Twój blog motoryzacyjny

Dostawczak nie musi być nudny: Ford Fiesta Sport Van

W Birmingham miała miejsce impreza The Commercial Vehicle Show, na której Ford przedstawił vana, który nie tylko „daje radę”, ale i fajnie wygląda. Patrzysz na niego z boku i widzisz hot-hatcha.

Fiesta Sport Van

Oto Ford Fiesta Sport Van, który stanowi użytkowy wariant standardowego modelu Fiesty. Z elementami wyposażenia z pakietu ST-Line zdecydowanie wyróżnia się na ulicy. Doda szyku małej firmie, dla której wizerunek jest ważnym elementem prowadzonej działalności.

Van z pakietem ST-Line

Fiesta Sport Van

Agresywną stylistykę uzyskano dzięki nowym zderzakom i spojlerowi dachowemu z wersji ST-Line. Dodatkowo możemy zdecydować się na 18-calowe aluminiowe felgi.

Ford Fiesta Sport Van

We wnętrzu również nie zabrakło akcentów ze sportowej Fiesty. Są lepiej wyprofilowane fotele, jest spłaszczona u dołu kierownica, a także aluminiowe nakładki na pedały, czy chromowana gałka zmiany biegów.

Wygląd to jednak tylko dodatek

Ford Fiesta Sport Van

Ford Fiesta Sport Van jest pełnoprawnym małym dostawczakiem, z praktyczną przestrzenią ładunkową o pojemności ok. 1000 litrów. Można nim przewieźć ładunek o wadze nawet 500 kilogramów.

A co pod maską?

Fiesta Sport Van

Nie ma tu 3-cylindrowego 1,5-litrowego motoru, który generuje w wersji ST aż 200 KM. Ford proponuje za to do wyboru: 1-litrową jednostkę benzynową EcoBoost o mocy 125 KM lub diesla o pojemności 1,5 l TDCi i mocy 120 KM. Ciekawe, która opcja będzie cieszyła się większą popularnością wśród drobnych przedsiębiorców.

Auto trafi do sprzedaży na jesieni tego roku.

Przeczytaj: 5 mitów na temat Forda i modelu T

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze