Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury – luksusowy SUV na rynek chiński

Na targach w Pekinie zadebiutował koncept luksusowego SUV-a ze znaczkiem Mercedes-Maybach. Chociaż może to nie jest SUV, tylko podwyższony sedan? Można mieć wątpliwości, jeśli przyjrzymy się pojazdowi z profilu.

Krzyżówka SUV-a z sedanem

Luksusowy SUV Mercedes-Maybach

W koncepcie Vision Mercedes-Maybach Ultimata Luxury siedzi się wysoko jak w SUV-ie, na 24-calowych kołach. Auto ma jednak trójbryłowe nadwozie, z konwencjonalnym bagażnikiem. Nietypowe są również proporcje pojazdu, ale być może niepotrzebnie się czepiam. Rynkiem zbytu mają być Chiny, a taka sylwetka auta podobno trafia w gusta Chińczyków.

Wnętrze inspirowane wschodnią stylistyką

Vision Mercedes-Maybach Ultimata Luxury

We wnętrzu dominuje biel. W takim kolorze jest tapicerka ze skóry Nappa. Nie mogło zabraknąć również akcentów z różowego złota i hebanu, który stanowi główny element chińskiego designu.

Vision Mercedes-Maybach Ultimata Luxury

Na pokładzie pasażerowie tylnych siedzeń znajdą zestaw do herbaty. Jak można się domyślić, czajniczek
i filiżanki wykonane są z porcelany. Umieszczono je na podgrzewanych podkładkach, a całość zamknięto w podłokietniku.

Ten sam napęd elektryczny, co w Vision Mercedes-Maybach 6

Vision Mercedes-Maybach Ultimata Luxury

Producent idzie z duchem czasu, dlatego luksusowy SUV Mercedes-Maybach jest elektryczny. 4 silniki elektryczne zapewniają łącznie 750 KM, a umieszczona pod podłogą bateria o pojemności 80 kWh gwarantuje ok. 500 kilometrów jazdy na jednym ładowaniu.Vision Mercedes-Maybach Ultimata Luxury

Dzięki szybkiej ładowarce 350 kW już po 5 minutach pod prądem możemy pokonać ok. 100 kilometrów. Oczywiście, dla większej wygody SUV ma również możliwość ładowania indukcyjnego.SUV Mercedes-Maybach

Nisza z luksusowymi SUV-ami jest bardzo wąska i ogranicza się w zasadzie do Bentleya Bentaygi i Rolls-Royce’a Cullinana, którego debiut jest już na ostatniej prostej. Wytworny SUV Mercedes-Maybach znajdzie się zatem w doborowym towarzystwie. O ile powstanie.

 

 

Źródło: carnewschina.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Komentarze