Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #43

Zestawienie najciekawszych liczb tygodnia otwiera Ford z czwartą generacją Focusa. Zapraszam.


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019


4

Debiutuje nowy Focus

Poznaliśmy nowego Forda Focusa czwartej generacji. Rywal Volkswagena Golfa wygląda naprawdę dobrze, jest lekki, ma aerodynamiczne kształty, wiele zaawansowanych funkcji zwiększających bezpieczną jazdę na pokładzie i dość szeroką ofertę silnikową. Jeśli tylko producent nie przesadzi z ceną – tę poznamy oficjalnie pod koniec kwietnia, to popularny Focus ma szansę na zawojowanie europejskiego rynku.

565

Nowe A6 Avant

Nowe Audi A6 Avant to praktyczne i rodzinne kombi, które mierzy niemal 5 metrów długości i ma całkiem spory bagażnik o pojemności 565 litrów. Po złożeniu foteli przestrzeń ładunkowa zwiększa się do 1680 litrów. Jak wyglądają te parametry na tle liczb konkurencji? Mercedes Klasy E Estate ma 670-litrowy bagażnik (1820 l po złożeniu kanapy), a BMW Serii 5 Touring oferuje 570 l pojemności (i 1700 l po złożeniu foteli).

5

WRX STI

Doładowana 2,5-litrowa jednostka w Subaru WRX STI w wersji na rok 2019 otrzyma ekstra 5 KM, w efekcie czego kierowca będzie miał do dyspozycji 310 KM pod butem. Do takiej informacji dotarł magazyn The Truth About Cars. Wzrost mocy nie jest może zbyt wielki, ale z pewnością ucieszy fanów tego sportowego sedana.

25

Koniec produkcji Agery RS

To już jest definitywny koniec produkcji Koenigsegga Agery RS. Po 3 latach od wypuszczenia pierwszego egzemplarza limit zakładanych 25 sztuk został zrealizowany i hipersamochód odchodzi na emeryturę (w sumie jednak będzie ich na rynku jeździć trochę więcej niż 25 sztuk, bo trzeba doliczyć model RS Gryphon i 3 egzemplarze Final Edition).

Agera RS zasłynęła w zeszłym roku z ustanowienia rekordu prędkości dla produkcyjnego auta, rozpędzając się na autostradzie w Nevadzie do 447 km/h. W teście przyspieszenia i hamowania również notowała niesamowite rezultaty. Teraz producent zamierza skoncentrować się na hybrydowym modelu Regera. Nie jest też wykluczone, że w przyszłym roku Christian von Koenigsegg zaskoczy nas wszystkich na genewskich targach i zaprezentuje coś zupełnie nowego. Na to po cichu liczymy.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze