Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Audi e-Tron Vision Gran Turismo

Na początku była gra. Powstał projekt Audi e-Tron Vision Gran Turismo, którym można się wirtualnie ścigać na konsoli Playstation 4. Audi zdecydowało się jednak przenieść koncept auta z pikselowego świata do rzeczywistości. Już 14 kwietnia zobaczymy go podczas wyścigu Formuły E w Rzymie.

Z gry do rzeczywistości

Takie przypadki miały już miejsce w przeszłości w motoryzacji. W 2015 roku Japończycy zaprezentowali prototypową Toyotę FT1, którą wcześniej można było rywalizować w grze Gran Turismo 6.

Koncepcyjna Toyota FT1

Innym przykładem jest Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo występujący jako dodatek do gry Polyphone Digital. Niemcy zbudowali model pojazdu w skali 1:1 w jednym egzemplarzu.

AMG Vision Gran Turismo

Granicę między światem wirtualnym a rzeczywistym przekroczył także Citroen z koncepcyjnym modelem GT znanym z gry Gran Turismo 5.

Citroen GT

Audi e-Tron Vision Gran Turismo

Audi e-Tron Vision Gran Turismo

Jednorazowy prototyp e-Tron został zbudowany w Ingolstadt w zaledwie 11 miesięcy. Jest w pełni funkcjonalnym pojazdem, napędzanym przez 3 jednostki elektryczne (jedna z przodu, dwie przy tylnej osi) o łącznej mocy 815 KM (600 kW). W połączeniu z idealnym rozkładem masy (tylko 1450 kg) w stosunku 50/50, mocarne Audi odznacza się przyspieszeniem do setki w czasie 2,5 s.

Hołd wobec Audi 90 Quattro IMSA GTO

Audi e-Tron Vision Gran Turismo - z gry do rzeczywistosci

Z jednej strony oryginalny koncept zawiera wiele elementów charakterystycznych dla nowego języka projektowego Audi (m.in. odwrócona rama Singleframe), z drugiej – producent przyznaje się do inspiracji kilkoma detalami oraz kolorem nadwozia Audi 90 Quattro IMSA GTO z 1989 roku. Za kierownica tego legendarnego auta siedzieli tacy wybitni kierowcy, jak Walter Rohrl, Hans-Joachim Stuck, czy Hurley Haywood.

Można będzie się przejechać

Jednorazowy prototyp - Audi e-Tron Vision Gran Turismo

Podczas najbliższego wyścigu Formuły E w Rzymie 14 kwietnia goście i wybrani klienci Audi będą mogli doświadczyć kilku okrążeń na siedzeniu pasażera w futurystycznie prezentującym się Audi e-Tron. Ci, którzy się nie załapią na przejażdżkę, będą musieli zadowolić się grą Gran Turismo.

 

Zdjęcia: autoevolution.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Komentarze