Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Hybrydowa Alfa Romeo Giulia Coupe na horyzoncie

Alfa Romeo opracowuje Giulię Coupe, która będzie wykorzystywać technologię rodem z LaFerrari. Debiut prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

W 2015 roku pojawił się na rynku supermocny sedan Alfy RomeoGiulia Quadrifoglio Verde. Teraz Włosi pracują nad wersją coupe, która ma być jeszcze mocniejsza.

650 KM w najmocniejszej wersji

Giulia Coupe - wizualizacja

Według źródeł brytyjskiego Autocar Alfa Romeo rozwija dwa układy hybrydowe. Pierwszy wykorzystuje 2-litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem o mocy 280 KM, który można spotkać w Giulii Veloce. Drugi bazuje na 2,9-litrowym 510-konnym V6 z Giulii Quadrifoglio. Obydwie będą występować z systemem ERS. Dzięki silnikowi elektrycznemu w pierwszej wersji moc silnika wyniesie ok. 345 KM. Jeśli zaś chodzi o mocniejszy wariant, Alfa Romeo Giulia Coupe będzie odznaczała się mocą aż 650 KM. To zaledwie 20 KM mniej od Ferrari 488.

Dostępne będą też konwencjonalne silniki. Mowa przede wszystkim o 2-litrowej jednostce benzynowej turbodoładowanej o mocy 200 KM oraz o 150-konnym dieslu.

System ERS

System odzyskiwania energii kinetycznej po raz pierwszy pojawił się w Formule 1 w 2009 roku. Przechwycona przez system energia z hamowania jest magazynowana i w części przetwarzana w energię elektryczną. Daje to bolidowi dodatkową moc podczas przyspieszania.

Giulia

Sportowe Coupe Alfy Romeo będzie wykorzystywało system ERS, który wywodzi się z technologii HY-KERS zastosowanej w LaFerrari. Oznacza to położenie nacisku w pierwszej kolejności na wydajność, a dopiero później na zużycie paliwa i niższą emisję CO2.

Rywale

Wśród potencjalnych konkurentów należy wymienić m.in. BMW M4 DTM (445 KM), Audi RS5 (450 KM), czy Mercedesa-AMG C63 S Coupe (510 KM).

Jak donosi Autocar, Alfa Romeo Giulia Coupe, która przyjmie nazwę GTV lub Sprint, może zadebiutować jeszcze w tym roku. W takiej sytuacji w salonach pojawi się w 2019 roku.

 

Źródło: Autocar


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Komentarze