Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Volkswagen Touareg 3. generacji – już w sprzedaży

Najpierw w egzotycznym Pekinie, a teraz w Poznaniu. Zadebiutował największy SUV producenta z Wolfsburga – Volkswagen Touareg. Znamy jego ceny w polskich salonach.

Nowy Touareg – większy, lżejszy i pojemniejszy

Nowy Touareg

3. generacja Touarega oparta jest na platformie MLB, która występuje również w Audi Q7 czy Porsche Cayenne. Nowy Touareg jest o 77 mm dłuższy i 44 mm szerszy od poprzednika. Jest też lżejszy od niego ok. 100 kg i ma znacznie większy bagażnik o pojemności 810 litrów (wobec 697 litrów w odchodzącym modelu).

Wnętrze i Innovision Cockpit

Wnetrze Touarega

Największa zmiana zaszła we wnętrzu. Volkswagen radykalnie przeprojektował kabinę i system informacyjno-rozrywkowy. Wrażenie robi szczególnie cyfrowy Innovision Cockpit (w opcji za 18 420 zł), na który składa się 12-calowy wirtualny zestaw wskaźników i 15-calowy ekran dotykowy na desce rozdzielczej. Obydwa ekrany działają razem, tworząc centrum zarządzania większością funkcji Touarega.

Liczne systemy z zakresu bezpieczeństwa na pokładzie

Touareg

Flagowy SUV Volkswagena posiada w standardzie m.in. system Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania, asystenta utrzymania pasa ruchu, system wykrywający pieszych, czy system rozpoznający zmęczenie u kierowcy. Na długiej liście opcji znajduje się m.in. kamera noktowizyjna Night Vision (9580 zł), poduszki powietrzne boczne dla zewnętrznych siedzeń z tyłu (3160 zł), a także LED-owe reflektory matrycowe IQ.Light.

Warto również wspomnieć, że na wyposażeniu znajduje się system 4 kół skrętnych oraz stabilizacja tylnej osi. Po raz pierwszy pojawia się również zawieszenie pneumatyczne (w opcji), które umożliwia zwiększenia prześwitu o 70 mm, poprawiając tym samym jakość jazdy w terenie.

Hak w opcji

nowy Touareg

40% nabywców Touarega poprzedniej generacji w Europie ceniło sobie jego możliwości holownicze. Nowa generacja również pod tym względem jest dopracowana i nie ma problemów z ciągnięciem przyczepy nawet o masie 3,5 tony. Za kwotę 7110 zł można doposażyć SUV-a w składany i elektrycznie odblokowywany hak holowniczy.

Jeden silnik, dwa warianty mocy

Nowy Touareg

Na samym początku Volkswagen Touareg dostępny będzie w Polsce z 3-litrowym silnikiem V6 TDI w dwóch wariantach mocy: 231 KM oraz 286 KM. W pierwszym przypadku jego cena zaczyna się od 256 290 zł. W drugim – trzeba się liczyć z wydatkiem 274 090 zł. W obu przypadkach auto wyposażone jest w napęd 4Motion i 8-stopniową skrzynię Tiptronic.

Jak cenowo Touareg wypada na tle konkurencji?

Volkswagen Touareg

Całkiem nieźle. Najtańsze Audi Q7 z 3-litrowym TDI ultra (218 KM) zaczyna się od 281 200 zł. Porsche Cayenne Diesel (262 KM) startuje od 352 870 zł.

 

Źródło: Volkswagen


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Komentarze