Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Volvo XC60 z tytułem World Car of the Year 2018

Początek roku jest znakomity dla marki Volvo. Na początku marca model XC40 zdobył w Genewie główną nagrodę w europejskim plebiscycie Car of the Year, a teraz w Nowym Jorku w najważniejszej kategorii konkursu World Car of the Year zwyciężyło nowe Volvo XC60. To się nazywa dublet!


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Volvo XC60 - World Car of the Year 2018

Historia World Car of the Year sięga 2005 roku, kiedy to grono wybranych dziennikarzy z całego świata zainaugurowało pierwszą edycję plebiscytu. WCOTY nie konkuruje z europejskim konkursem Car of The Year, a raczej go uzupełnia. Ma też znacznie szerszy zakres, rozróżnia kilka kategorii, a kwalifikowane pojazdy muszą być w sprzedaży na co najmniej dwóch kontynentach.

Na ostatniej prostej w walce o pierwsze miejsce oprócz Volvo XC60 liczyły się jeszcze Mazda CX-5 i Range Rover Velar. W sumie 3 SUV-y – znak naszych czasów. W zeszłym roku mieliśmy podobną sytuację, gdy wśród trójki finalistów znalazły się również same pojazdy z rodzaju Sport Utility Vehicle (zwycięzca Jaguar F-Pace oraz Volkswagen Tiguan i Audi Q5).

Pozostałe kategorie wyglądają następująco:

Design

Velar - niezwykly SUV Range Rovera

W kategorii World Car Design of the Year 2018 triumfował Range Rover Velar. O tytuł walczyły jeszcze wyróżnione główną nagrodą Volvo XC60 oraz Lexus LC500.

Luksus

Kategorię World Luxury Car of the Year 2018 zdominował koncern Volkswagen. Zwyciężyło Audi A8, a na polu pokonanych pozostały dwa Porsche: Cayenne i Panamera.

Ekologia

World Green Car 2018 - Nissan Leaf

W kategorii World Green Car of the Year 2018 zwyciężył Nissan Leaf, o palmę pierwszeństwa rywalizując z Chryslerem Pacifica Hybrid I BMW 530e iPerformance.

Sport

BMW M5 nagrodzone tytulem World Performance Car of the Year 2018

Tytuł World Performance Car of the Year 2018 trafił do BMW M5. Mocarny 600-konny sedan pokonał Lexusa LC500 i Hondę Type R.

Samochód miejski

Polo z tytulem Swiatowy Samochod Roku 2018

W najmłodszej kategorii World Urban Car 2018 pierwsze miejsce zajął Volkswagen Polo, który rywalizował z Suzuki Swift i Fordem Fiestą.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze