Twój blog motoryzacyjny

Jeep świętuje w Moab , czyli 7 odjechanych konceptów

Moab w stanie Utah to najlepsze miejsce o tej porze roku dla miłośników terenowych pojazdów. Trwa właśnie 52. odsłona imprezy Easter Jeep Safari, na której Jeep razem z firmą Mopar zaprezentowali 7 niestandardowych modeli. Próżno ich szukać w salonach marki.

Jeep 4Speed

Koncept Jeep 4Speed

To Jeep Wrangler, tyle że krótszy od oryginały o prawie 2 stopy (60 cm) i lżejszy o 430 kg. Jest również wyższy od bazowego Wranglera o 5 cm. Ma lekką konstrukcję z włókna węglowego i aluminium i cechuje się lepszymi parametrami kątów natarcia i zejścia. Nowy jest całkowicie silnik – Jeep 4Speed posiada 4-cylindrową 2-litrową turbodoładowaną jednostkę, z którą współpracuje z 8-biegowa automatyczna przekładnia.

Jeep Sandstorm

Sandstorm koncept
W przypadku inspirowanego rajdem Baja Sandstorma pomysł sprowadzał się przede wszystkim do zwiększenia rozstawu osi, co ma przekładać się na stabilność przy dużych prędkościach. Te z kolei gwarantuje potężna 6,4-litrowa jednostka V8 sprzężona z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Poza tym Jeep Sandstorm ma 39,5-calowe koła, klatkę bezpieczeństwa i felgi typu beadlock z 39,5-calowym ogumieniem.

Jeep B-Ute

B-Ute - koncept Jeepa
Nazwa (B-ute od „beaut”) sugeruje, że ten koncept jest piękny. I rzeczywiście Jeep B-Ute na bazie modelu Renegade ma mnóstwo zewnętrznych dodatków, które wpływają na jego wygląd: od niestandardowych nawiewów wentylacyjnych na masce, poprzez nowy zderzak i grill, nakładki progowe, na bagażniku dachowym kończąc. Za napęd Jeepa B-Ute odpowiada 4-cylindrowy 2,4-litrowy silnik, połączony z 9-biegowym automatem.

Jeep Wagoneer Roadtrip

Koncepcyjny Wagoneer Roadtrip
Chyba najciekawszy koncept Jeepa, szczególnie dla pasjonatów restomodów. Wagoneer z 1965 roku zachował swój klasyczny charakter i stalowe nadwozie (poszerzone dla potrzeb projektu), ale otrzymał nowy silnik – 5,7-litrowe V8, z którym sprzężono 4-biegową automatyczną przekładnię. Otrzymaliśmy pojazd, którym można cofnąć się w czasie i odbyć sentymentalną podróż do Parku Yellowstone, przy okazji mając pewność, że nikt nas nie wyprzedzi na prostej. Duży plus za świetne dopasowanie 33-calowych terenowych opon.

Jeep Nacho

Koncept Jeep Nacho
To jeżdżący katalog części i akcesoriów Mopar i Jeep Performance Parts. Jeep Nacho był kiedyś Wranglerem Rubicon. Po modyfikacjach charakteryzuje się m.in. podniesionym o 2 cale zawieszeniem, nową maską oraz orurowanymi drzwiami. W pakiecie potężne 37-calowe opony, wyciągarka i dodatkowe oświetlenie.

Jeep Jeepster

Jeepster koncept
Projekt Jeepster jest hołdem wobec historii i modelu z 1966 roku. Tutaj również za bazę posłużył Rubicon. Jeep wyróżnia się dwubarwnym malowaniem, obniżonym dachem i niestandardową przednią szybą. Dobrą robotę robią 17-calowe felgi z oponami w rozmiarze 37-cali.

Jeep J-Wagon

Koncept Jeep J-Wagon
Tak wygląda Jeep w wersji premium. Koncept J-Wagon na bazie Wranglera Sahary jest propozycją dla ludzi, którzy identyfikują się co prawda z wizerunkiem offroadowca, ale sami bardzo rzadko zjeżdżają z asfaltu. Nadwozie pokrywa szary lakier Warm Neutral Grey, z którym korespondują brązowe akcenty. Jeep zadbał o to, by każdy element wykończenia pasował do całości, włącznie z czarnym grillem i przyciemnianymi szybami. Snorkel na wyposażeniu wygląda dość zabawnie, szczególnie kiedy uzmysłowimy sobie fakt, że największym wyzwaniem do pokonania dla Jeepa J-Wagon stanowią miejskie kałuże.

 

Zdjęcia: autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze